Собака має бути прищепленим незалежно від породи, репродуктивних планів, подорожей і будь-яких інших факторів — це базова турбота про здоров'я вихованця, яку зобов'язаний забезпечити кожен господар. Залежно від типу вакцини, існують щеплення, які робляться цуценяті раз у житті, і ті, які потрібно «оновлювати» щороку.

Окрім вакцинації, не менш важлива й регулярна обробка від паразитів, причому її рекомендують неодмінно проводити незадовго до самого щеплення. Це стосується всіх домашніх улюбленців, і особливо важливо для собак, оскільки вони частіше за інших братів наших менших бувають на вулиці.

Чому щеплення собаці робиться після «глистування»?

Як і людська вакцина, препарати для собак містять загиблі або малоактивні вірусні частинки — це своєрідна боксерська груша, що тренує імунну систему перед зустріччю з реальним супротивником. Організм «знайомиться» з вірусом, запам'ятовує його і виробляє відповідні антитіла. В разі, якщо повноцінний вірус «вирішить» причепитися до вашого вихованця, імунітет останнього дасть відсіч, оскільки вже буде «знати», що робити з тим чи іншим штамом.

Незважаючи на те, що вакцина робиться лікарем в стерильних умовах, це все одно стрес для організму, в який потрапляє нехай сильно ослаблена, але все ж інфекція, чий удар імунітет повинен відобразити. Для цього імунна система має бути в тонусі, аби:

    • уникнути ускладнень після вакцинації (ослаблений організм може відреагувати на щеплення, як на саме захворювання — підвищеною температурою та іншими специфічними симптомами);

    • забезпечити сприятливий і стабільний відгук організму на препарат (тільки досить сильний імунітет відреагує на вакцину як слід, гарненько «запам'ятавши» вірус і «запасшись» антитілами).

Гельмінти, як будь-які інші паразити, послаблюють організм тварини, впливаючи на всі його системи. Заражений глистами вихованець після щеплення може серйозно занедужати — від нудоти і спраги до важкої діареї, блювоти і судом. Ефективність самої вакцини так само знижується, якщо організм до неї не готовий.

Навіть якщо тварина ніколи не покидає оселі (що для собак рідкість), їй необхідна регулярна дегельмінтизація — яйця глистів запросто «подорожують» на вашому одязі, взутті і навіть руках (недарма їх прийнято мити перед їжею). Залежно від обраного препарату, обробляють собаку раз на 3-6 місяців, і одну з планових процедур бажано приурочити до майбутнього щеплення.

Коли робити щеплення собаці після глистогонки?

Дегельмінтизацію проводять за 10-14 днів до майбутнього щеплення. Ослабленій тварині — наприклад, якщо ви взяли собаку з вулиці — може знадобитися більше часу на підготовку: після перенесеного гельмінтозу маленькому другові потрібно набрати вагу і відновити кишкову мікрофлору. У такому випадку необхідна консультація ветеринара.

Якщо після глистування в калі тварини були виявлені гельмінти, процедуру необхідно повторити через 2 тижні після першої, і лише через 14 днів після повторної дегельмінтизації можна вирушати з вихованцем на щеплення.

Щеплення після глистогонки для цуценят і інші нюанси

Обробляють від глистів навіть зовсім маленьких цуценят, народжених у розпліднику. Оскільки вагітним сукам дегельмінтизація часто протипоказана, в теорії майбутня мама може заразитися глистами після прогулянки і передати їх потомству або ще в утробі, або з молоком. Тому малюків «глистогонять» у віці 2-3 тижнів, а в 6 тижнів уже роблять перше щеплення.

Якщо ж ви взяли цуценя з вулиці або з притулку, для початку необхідно, щоби ветеринар встановив точний вік тварини і оцінив стан її здоров'я — тільки так можна спланувати правильну стратегію обробки і вакцинації.

Окрім дегельмінтизації, не варто забувати і про обробку від бліх, які, зокрема, можуть розносити і яйця глистів. За відсутності протипоказань, можна використовувати комплексний препарат, націлений на всіх поширених паразитів — кліщів, бліх та різні види гельмінтів.

Здоров'я вам і вашим вихованцям! Не соромтеся звертатися до ветеринара з будь-якого приводу, а якщо вам просто потрібна корисна інформація — шукайте її VMISKE.