Чим годувати британського кота? «Широка кістка» і інші нюанси
Британці — одна з найпопулярніших і за сумісництвом найстаріших котячих порід, яку цінують за красу, інтелект і спокійну вдачу. Це вірні друзі і приємні компаньйони, які вимагають делікатного ставлення, відповідного до їх шляхетного походження. Давайте з'ясуємо, чим годувати британську кішку, відштовхуючись безпосередньо від особливостей даної породи.
Британські коти виглядають здорованями, і картинка значною частиною відповідає істині — в них потужний кістяк з міцним хребтом і суглобами. Ці тварини мають значно коротший список генетичних захворювань, ніж у більшості інших порід, і, якщо ви купуєте кошеня від батьків, що пройшли генетичне тестування, будьте впевнені: при належному догляді у вас буде максимально здоровий вихованець.
Однак є все-таки захворювання, до яких схильні британці, і велика частина з них безпосередньо пов'язана з харчуванням. Правильно сформований раціон британського кота — найкраща профілактика будь-яких недуг, у тому числі специфічних породних. А тому рекомендації з годівлі британської кішки безпосередньо диктуються можливими ризиками.
Як правильно годувати британських кішок: знаємо міру
Британці схильні до ожиріння. Ці тварини і в нормальній вазі мають круглі щічки й боки, тож не варто додатково старатися. Зайва вага може призвести до розвитку захворювань серця, судин і печінки, не кажучи вже про загальне погіршення якості життя. Харчування британської кішки повинно бути помірно калорійним, незалежно від того, віддасте ви перевагу готовому кормові або натуральним продуктам. З огляду на відносно спокійний і флегматичний характер британців, багато калорій їм і не потрібно.
Краще за все складати раціон спільно з ветеринаром, який розрахує необхідну калорійність, виходячи з індивідуальних характеристик вашого вихованця. Якщо ж ви помітили, що котик побільшав, слід також звернутися до лікаря — іноді збільшення ваги може бути ознакою ендокринних порушень. Доктор дасть рекомендації щодо зниження маси тіла для кішки, за необхідності призначивши дієту або спеціальний корм. Отримати безкоштовну консультацію ветеринара онлайн ви можете на нашому сайті.
Збалансоване харчування британців — профілактика сечокам'яної хвороби
Нирки — слабке місце практично всіх кішок, але окремі породи особливо схильні до розвитку сечокам'яної хвороби, і британські кішки входять в цей список. Щоб запобігти захворюванню і вчасно виявити перших «ластівок», необхідно регулярно водити вихованця на планові огляди до ветеринара і спостерігати за самопочуттям кішки. Наприклад, VMISKE ви можете придбати спеціальні смужки, що визначають рівень pH сечі тварини — такий контроль важливий для літніх британців, вагітних кішок, а також вихованців, у яких уже були відзначені перші симптоми сечокам'яної хвороби.
Найкраща профілактика — збалансоване харчування. Для профілактики МКХ слід уникати:
- рослинних білків;
- солі і цукру в будь-якому вигляді;
- будь-яких синтетичних добавок (барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку, консервантів).
В жодному разі не годуйте британця їжею зі столу — якщо ви віддали перевагу «натуралці», у кота має бути своє окреме меню. Контролюйте кількість їжі, багатої мінералами — молочних продуктів, особливо сиру, риби, морепродуктів. Якщо ж вихованець їсть корм, не поспішайте купувати спеціальний для профілактики сечокам'яної хвороби — таке харчування повинен призначати ветеринар, а вам для початку достатньо просто підібрати якісний продукт.
Як пов'язані раціон британського кота і захворювання очей?
Очі — найбільш вразливе місце британця. Вони схильні як до інфекційних захворювань, так і до дегенеративних змін. Другий пункт — фактор радше генетичний, а ось перший безпосередньо залежить від догляду. При незначних виділеннях протирайте очі вихованця спеціальним розчином і використовуйте краплі, які також можна замовити в нашому магазині. Якщо свіжі або підсохлі виділення доводиться видаляти частіше ніж раз на добу, проконсультуйтеся з ветеринаром.
Щодо харчування, уникайте продуктів, які можуть посилювати запалення, зокрема:
• кукурудзи і будь-яких її похідних;
• глютену продуктів, що його містять;
• цукру в будь-якому вигляді;
• лактозовмісних продуктів (цільного молока, вершків і вершкового масла);
• бобових;
• капусти.
Часто подразнення і виділення з очей можуть бути симптомом алергії, що зможе встановити тільки ветеринар. В такому разі, потрібно перевести вихованця на гіпоалергенні харчування — спеціальну дієту або корм.
Чим краще годувати британського кота, щоб уникнути зубного каменю?
Вважається, що для профілактики зубного каменю сухий корм кращий, ніж натуральне харчування. У цьому є частка істини — розгризаючи шматочки корму, кішка природним чином очищує зубну емаль. Проте цього все одно недостатньо для повноцінної гігієни ротової порожнини — необхідно регулярно чистити зуби вихованцеві, або використовувати адгезивні гелі чи жувальні пластинки, які ви знайдете VMISKE.
У випадку з натуральним харчуванням потрібно уникати простих вуглеводів — солодощів, фруктів і сухофруктів. Така їжа сприяє розмноженню бактерій в ротовій порожнині, і, як наслідок, ураженню зубів. Слідкуйте також за свіжістю продуктів — готову їжу для кішки бажано не зберігати понад добу навіть у холодильнику.
Правильне харчування для британської кішки
Якщо ви обрали для британця натуральне харчування, приблизний продуктовий кошик має такий вигляд:
- м'ясо (варене або розморожене): індичка, телятина, кролик, перепел, ягня;
- субпродукти відварні: серце індиче, кроляча печінка, телячий язик;
- риба (варена, очищена від кісток): тріска, тунець, зрідка лосось;
- яйця перепелині;
- сир 2-5%, найкраще дитячий;
- рідкі кисломолочні продукти: кефір, кисле молоко, йогурт без добавок;
- каші на пісному бульйоні: гречка, рис;
- овочі відварні: кабачки, морква, гарбуз;
- оливкова і льняне олії, риб'ячий жир.
М'ясо має становити близько 65% раціону. Пару разів на тиждень його замінюють субпродуктами, раз на тиждень — рибою. Кисломолочку дають 2-3 рази на тиждень, каші з овочами і оліями — щодня. Об’єм їжі краще обговорити з ветеринаром, аби раціон відповідав вікові кішки, масі її тіла, рівню активності та іншим показникам.
У випадку з кормом, обирайте продукцію супер-преміум або холістік класу. Корм не має містити нічого, чого б ви не дали кішці в чистому вигляді. Продукти тваринного походження в складі повинні бути детально вказані — яке м'ясо і субпродукти використані, в якому відношенні. Корм не має містити синтетичних добавок, цукру, солі, рослинних білків, продуктів переробки будь-чого. Як правило, виробник вказує на упаковці, скільки грамів корму потрібно кішці на кілограм ваги (або в міру зростання, якщо це корм для кошенят).
Годують британця 1-2 рази на добу, розділяючи добову норму відповідно до комфортного режиму кота. Слідкуйте, щоби в доступі у вихованця завжди була чиста питна вода. Негайно зверніться до ветеринара, якщо кішка понад 8 годин відмовляється від води та їжі, якщо її знудило більше 1 разу, у випадку діареї, якщо вона не випорожнюється понад дві доби або не мочиться понад 8 годин.
Здоров'я вашим вихованцям! VMISKE є все, щоби подбати про красеня-британця: корми та вітамінні добавки, протипаразитарні засоби, іграшки, дряпки та багато іншого.