Тварини і коронавірус: як правильно піклуватися про вихованців в період епідемії
Чи небезпечний COVID-19 для тварин?
Незважаючи на те, що спочатку вірус був переданий від тварини людині, коти і собаки не поширюють хворобу. Про це написала Асоціація ветеринарної медицини США. Згідно з даними американських центрів із контролю і профілактики захворювань, в жодної тварини не було виявлено коронавірус, і немає ніяких доказів того, що домашні тварини можуть заразитися ним або заразити людину.
Тема стала особливо актуальною після того, як наприкінці лютого у Гонгконзі помістили на карантин собаку з підозрою на коронавірус. Однак результат тесту був «слабо позитивним» - це може означати, що вірусні часточки просто потрапили на тіло собаки після контакту з людиною. Симптомів захворювання у тварини не було, і повторні тести не підтвердили наявність COVID-19 у собаки.
Як вигулювати собаку під час епідемії?
Історія з гонконгськоим собакою стала майже такою ж вірусної в мережі, як і саме захворювання, через що на вулицях підвищилася активність догхантерів. Піддавшись паніці і повіривши, що тварини можуть поширювати COVID-19, окремі громадяни стали агресивно поводитися по відношенню до вуличних тварин, розкидати отруєну їжу. Тому, виходячи із собакою з дому, пильнуйте, щоби вихованець нічого не з'їв.
Найліпше, аби з собакою гуляли молоді члени сім'ї з міцним імунітетом. Не гуляйте в людних місцях. Необов'язково забороняти собаці спілкуватися з іншими тваринами, а от вам з іншими господарями слід утримувати дистанцію. По можливості, вдягайте на тварину плащик, аби знизити шанси потрапляння вірусу на шерсть вихованця, і періть його після кожної прогулянки. Після повернення додому мийте не тільки руки, але і лапи собаки (не менше 30 секунд кожну). Аби спростити собі життя, можете вдягати на вихованця взуття - його легше продезінфікувати, ніж помити тварині лапи, особливо великій і волохатій.
Маленьких собак краще вигулювати рідше, якщо вони привчені ходити в туалет у лоточок або на пелюшку. Так, це заходи вашої власної безпеки, але обмежувати тварину в прогулянках - не егоїзм. Якщо ви захворієте, піклуватися про вихованця буде значно складніше, і краще всім разом дружно потерпіти карантинні заходи.
Сидимо вдома, але правильно
У рідній квартирі теж потрібно дотримуватися заходів безпеки. Приходячи додому, не чіпайте тварин, поки не помиєте руки і не переодягнетесь у домашній одяг. Якщо вихованець буває надворі, мийте руки після кожного контакту з ним, навіть якщо на прогулянках ви й так дотримуєтеся всіх правил.
За можливості, товари для тварин замовляйте з доставкою, аби менше бувати в людних місцях. Добряче запасіться кормом на випадок непередбачених ситуацій, особливо якщо вашому вихованцеві потрібна спеціальна дієта. Те ж саме стосується наповнювача для котячого туалету. Своєчасно вакцинуйте тварин і обробляйте від паразитів. Під рукою завжди повинна бути переноска, нашийник з адресником. Добре, якщо є можливість чипувати вихованців.
Без паніки
Якою би банальною не була порада не панікувати, вона залишається однією з найважливіших. Ви несете відповідальність не лише за себе, але й за своїх вихованців, особливо у важкі часи. Тому не піддавайтеся провокаціям, інформацію беріть лише з перевірених джерел, дотримуйтесь правил гігієни і запроваджених карантинних заходів. Здоров'я вам і вашим улюбленцям! #StayAtHome, а кур'єри Vmiske в будь-який час доставлять усе необхідне для ваших пухнастих компаньйонів.