Коли починати обробку?

По-хорошому, обробку від бліх слід проводити протягом усього року, раз в 1-3 місяці, залежно від обраного захисного засобу. Справа в тому, що ці крихітні істоти можуть бути активні о будь-якій порі року і мешкати, наприклад, у підвалах і під'їздах — ви можете принести їх на одязі і взутті прямо до себе додому. Тому обробляти потрібно навіть тих тварин, які взагалі не виходять на вулицю.

Кліщі активізуються, коли середньодобова температура досягає 5ºС, що при нашому кліматі може статися і взимку. А поблизу теплотрас злощасний «кусь» від кліща можна отримати взагалі в будь-яку погоду.

Висновок: захищати тварину від паразитів необхідно будь-якої пори року, незалежно від того, як часто вона буває на вулиці. Але навесні ця тема стає особливо актуальною, оскільки блохи і кліщі починають активніше поводитися і блискавично розмножуватися, підстерігаючи наших пухнастих друзів на кожному кроці. 

Дивіться не на календар, а на температуру повітря. Весна в наших широтах завжди поводиться непередбачувано: іноді вже в середині лютого закріплюється впевнене тепло, а часом навпаки — сніг і морози тримаються увесь березень. Не треба чекати, поки перші блохи і кліщі самі про себе заявлять: їхні укуси не лише викликають алергічну реакцію, а й переносять цілий ряд небезпечних захворювань.

Як обрати засіб від паразитів?

Протипаразитарні засоби підбираються залежно від породи й розмірів собаки, від її віку, активності. Для максимальної надійності можна й треба комбінувати різні засоби, але тільки після попередньої консультації ветеринара. Гуляючи з собакою в умовах міста, достатньо обробляти її краплями раз в 3-4 тижні. Для тих, хто буває в лісопарках, або мешкає в приватному секторі, додатковим інструментом захисту може послужити нашийник або спрей. Якщо ж ви вибираєтеся із собакою в ліс, в степ або на луки, краще віддати перевагу таблеткам. 

Слід також враховувати той факт, що кліщі, як і більшість паразитів, швидко пристосовуються до отрут і виробляють резистентність до засобів захисту — імунітет до речовини може з’явитися вже за один сезон. Тому поступово звичні засоби захисту знімаються з виробництва, втрачаючи актуальність, а на ринку з'являються більш ефективні препарати, перевірені на фокус-групах. Тому не бійтеся купувати нові препарати, але завжди консультуйтеся з ветеринаром, перш ніж випробувати ту чи іншу новинку.

Найбільш популярні такі протипаразитарні засоби для собак:

Краплі. Після нанесення крапель на поверхню шкіри діючі компоненти накопичуються в епідермісі, волосяних фолікулах і підшкірному жирі, й виділяються з потом і шкірним салом на поверхню всього тіла, захищаючи тварину від паразитів. Діють краплі 3-4 тижні, залежно від обраного засобу. Добре зарекомендували себе препарати «Фронтлайн», «Фіприст», Hartz, Vectra 3D. Краплі Bravecto забезпечують захист на термін до 3 місяців. 

  • Таблетки. Вважаються найбільш ефективною формою захисту. Повністю засвоюючись організмом, вони бережуть тварину від бліх, кліщів, підшкірних паразитів і гельмінтів. Діють пігулки від 4 до 12 тижнів. Чудовий приклад — NexGard, Simparica, Bravecto.
  • Шампуні. Незважаючи на популярність, шампуні в боротьбі з паразитами практично безсилі — в них занадто низька концентрація діючої речовини, а термін дії дуже короткий. 
  • Нашийники. Оскільки нашийники розраховані на довгий термін дії (до 8 місяців), концентрація діючої речовини в матеріалі дуже висока. З цієї причини у тварин часто виникає алергія, і краще не використовувати нашийники для літніх, дуже молодих або ослаблених собак. Вони можуть застосовуватися, коли потрібно посилити дію пігулок або крапель — наприклад, якщо ви з вихованцем вибралися на природу. Хороший вибір — Kiltix, Foresto, Scalibor, Preventic.

Не тільки кліщі і блохи — комарі, мухи, оси, мошки та інші летючі-кусючі комахи теж звертають увагу на наших улюбленців. Захищатися від них дуже важливо — наприклад, комарі переносять дірофілярій. Під час укусу личинка паразита разом зі слиною комара може потрапити в кров собаки. Розмножуються і ростуть дирофілярії дуже швидко, і селяться найчастіше в серці і великих судинах, ускладнюючи функціонування серцево-судинної системи і піддаючи ризику життя тварини. 

Деякі краплі (Hartz 4-в-1, Vectra 3D, Advantix) захищають тварин і від літаючих комах. Але використовуються для їх відлякування також пахучі спреї-репеленти, які містять ефірні олії лаванди, гвоздики, кедру і т. п. Працюють вони кілька годин, поки діюча речовина не випарується. Пам'ятайте, що на бліх і кліщів репеленти не діють.

Як обробити тварину від паразитів?

Краплі наносяться точково на холку та/або уздовж хребта. Чим більший собака, тим більше повинно бути точок нанесення — по одній на 10 кг ваги. Ознака правильної обробки — суха шерсть без жирних плям. Протягом трьох днів до і після обробки собаку не можна купати.

Таблетки, в залежності від розміру, можна давати цілком або змішувати з їжею, хоча деякі з них самі по собі мають смак м'яса або риби. Репеленти наносяться безпосередньо перед прогулянкою на все тіло собаки — так, аби спрей не потрапив у очі і дихальні шляхи тварини.

Навіть при повноцінній обробці ретельно оглядайте вихованця після кожної прогулянки, щоб виключити найменші ризики. Для цуценят і вагітних сук протипаразитарні засоби повинен підбирати ветеринар.

Інтернет-магазин Vmiske бажає вам приємних весняних прогулянок без бліх, кліщів та інших неприємностей. Нагадуємо, що в нашій команді є свій ветеринар, і ви завжди можете отримати консультацію фахівця в зручному режимі.