“Курка та лосось”, “кролик та індичка”, “телятина й печінка” — майже на будь-якому кормі для котів вказана та чи інша комбінація інгредієнтів. Проте такий “підзаголовок” не означає, що корм дійсно складається з цих компонентів, а іноді може вводити покупця в оману. Як зрозуміти, що склад корму дійсно якісний, на які компоненти у переліку звертати увагу та які з них приносять найбільше користі вашій кішці — читайте у статті.

Обираючи корм, обов’язково читайте склад продукту — здоров’я кішки варте того, аби витратити на це кілька хвилин. Наприклад, у випадку з бюджетними кормами інформація на лицьовому боці та на звороті пакунку може сильно дисонувати. Може виявитися, що корм “лосось та тунець” містить усього по 0,5% цих інгредієнтів, а решту його складу становлять дешеві злаки, відходи рибної промисловості тощо. Навіть у кормах преміум-класу можна зустріти баластні компоненти та потенційні алергени, тому будьте пильними.

Читаючи склад котячого корму, шукайте в ньому наведені нижче інгредієнти. Якщо раптом усі вони будуть наявними в переліку, будьте певні: ви маєте справу з дійсно якісним продуктом, за який ваша киця подякує.

М’ясо — всьому голова

Хоча домашня кішка веде геть інакший спосіб життя, аніж її дикі сестри, основою її раціону все одно має лишатися м’ясо. Воно ж мусить бути ключовим інгредієнтом будь-якого корму для котів. Найцінніші види м’яса — кролик, індичка, телятина, ягня. Проте, якщо ваша киця не схильна до алергії, курка або нежирна свинина теж підходять.

У складі корму має бути вказано, скільки відсотків м’яса він містить, і в якому вигляді (сире, дегідроване, м’ясне борошно тощо). Що детальніше інформація прописана — то краще. М’ясо має знаходитися на першій позиції у переліку — це означатиме, що воно є основним компонентом котячого корму.

Риб’ячий жир

Про користь омега-3 ми чуємо звідусіль уже багато років. Для кішок ці жирні кислоти також є дуже корисними — вони не лише роблять шерсть густою та блискучою, а й сприяють здоров’ю суглобів і серцево-судинної системи. Якщо ваша киця періодично народжує кошенят, омега-3 взагалі є для неї базовою необхідністю.

Найкраще джерело омега-3 — риб’ячий жир. У складі корму варто шукати лососевий жир, жир з тріскової печінки, або ж окремо синтезовані кислоти омега-3.

Таурин

Це незамінна амінокислота, котру організм кішки не може виробляти самостійно. Достатня кількість таурину в котячому меню сприяє нормальному травленню й хорошому зору, здоров’ю серця і нирок, зміцнює імунітет. Як і омега-3, таурин особливо важливий для пухнастих матусь — він підтримує здоров’я киці під час вагітності та сприяє нормальному розвиткові кошенят.

Клітковина

Рослинні волокна, відомі як клітковина, необхідні котам для нормального травлення. Вони стимулюють перистальтику та виділення слизу, котрий полегшує рух калових мас та дефекацію. Окрім того, клітковина допомагає виводити шерсть, котра накопичується у кишечнику. Найкращі джерела клітковини у складі корму — зелень, морква, гарбуз, кабачки, буряковий жом.

Пробіотики

У природі кішки не гребують падлом, проте це не специфічне гурманство, а радше необхідність. Цей “продукт” містить у собі ферменти, котрі допомагають тварині перетравлювати м’ясні білки. В домашніх умовах замість таких варварських практик використовуються пробіотики, котрі входять у склад майже будь-якого якісного котячого корму.

В якості пробіотиків можуть бути використані солодові екстракти, пивні дріжджі, лактобактерії. Покращуючи травлення, ці речовини підвищують засвоюваність поживних речовин із їжі, сприяють виведенню шерсті й запобігають запальним процесам у ШКТ.

Котячі корми від Lenda містять увесь спектр необхідних продуктів та речовин: свіже м’ясо, високоякісний риб’ячий жир, натуральну рослинну клітковину, комплекс амінокислот, у тому числі незамінних, а також схвалені ветеринарами пробіотичні добавки. Замовляйте корм для котів Lenda на нашому сайті, аби переконатися у його бездоганній якості. Сита і здорова киця — щастя в родині!