Пошук ідеального корму для свого собаки іноді забирає багато часу, але навіть його іноді доводиться змінювати. Чому так стається, в яких випадках собака потребує зміни раціону і як це правильно робити — з’ясовуємо у статті.

Собачий корм — принаймні, якщо йдеться про якісний продукт — це справжня їжа для супергероїв. Виготовлений із м’яса, злаків та овочів, він містить увесь необхідний набір білків, жирів та вуглеводів, а також додатково збагачується вітамінами, мікроелементами, клітковиною, пробіотиками тощо. Корм для собак — це повноцінний продуктовий кошик, об’єднаний в одну позицію, це не просто продукт — це раціон. Відповідно, якщо з якоїсь причини тварину треба перевести з одного корму на інший, робити це треба грамотно, адже для собачого організму це суттєві зміни.

Змінюйте корм лише в тих випадках, коли для цього є об’єктивна причина. До таких належать:

  • дорослішання собаки — цуценя має перейти з дитячої їжі на дорослу;
  • вагітність та лактація;
  • настання похилого віку;
  • хвороби або травми;
  • набір надмірної ваги тощо.

Трапляється, що якість звичного корму з часом псується — наприклад, якщо на виробництві змінилося керівництво. Буває, що змінювати раціон домашніх тварин доводиться через зміни в матеріальному становищі. В будь-якому разі, обирати новий корм потрібно спільно з ветеринаром. Про це й буде перша наша порада.

Не забувайте про планові огляди

Аби вчасно відстежувати зміни у стані здоров’я собаки, регулярно відвідуйте з ним ветеринара. Існують симптоми, непомітні неозброєному оку господаря, але красномовні для лікаря. Навіть поверхневий огляд може багато повідомити доктору про здоров’я та самопочуття собаки, і якщо раптом щось пішло не так, ветеринар може скоригувати харчування тварини, коли в цьому є потреба.

Стежте за своїм собакою

Не лише ветеринар, а й ви можете без специфічних знань помітити симптоми, котрі можуть свідчити про необхідність зміни корму. Наприклад:

  • поява неприємного запаху з рота;
  • почервоніння ясен, наліт на зубах;
  • тьмяність шерсті, зменшення її густоти;
  • висип на шкірі;
  • підвищене газоутворення;
  • розлади травлення;
  • зниження активності.

Перелічені симптоми можуть бути проявами тих чи інших захворювань, але іноді достатньо просто змінити раціон харчування.

Читайте склад корму

І не лише перед першою покупкою. Якщо якість продукції змінюється, це неодмінно буде відображено в складі: там можуть з’явитися інгредієнти, котрих раніше не було (наприклад, пшениця, соя тощо), або ж змінитися формулювання — скажімо, виробник припиняє вказувати відсоток м’яса в складі корму абощо. Такі зміни зазвичай стають усе більш відчутними — поступившись якістю один раз, виробник продовжить це робити. Тому варто одразу починати пошуки нового корму, якщо ви помітили щось підозріле.

Стежте за ринком

Український ринок собачих кормів дуже розмаїтий, та й технології виробництва не стоять на місці. Відповідальному господареві варто час від часу відстежувати новинки, вивчати інформацію про інгредієнти та стандарти сертифікації тощо. Наприклад, бренди Lenda та L-Único з’явилися в Україні досить недавно, але вже мають відданих шанувальників завдяки поєднанню відмінної якості та демократичної для преміального сегменту ціни.

Переводьте поступово

Якщо з-будь якої причини потрібно перевести собаку на новий корм, робіть це повільно — на перехід знадобиться принаймні тиждень. У перші два дні розбавляйте порцію звичного корму чвертю нового, на 3-4 дні — змішуйте корми в рівній пропорції. На 5-6 дні порція має складатися з нового корму на 3/4, і вже на сьомий день можна дати собаці миску на 100% нового корму. Зазвичай ця схема підходить усім тваринам — якщо ж ситуація вашого собаки особлива, ветеринар сам надасть відповідні рекомендації.