Якщо ви не започатковуєте свій власний розплідник, кішку або кота краще стерилізувати — це питання не лише вашого власного спокою, а й здоров’я тварини. Операцію сучасні ветеринари опанували досконало, реабілітація проходить швидко, а за умови правильного харчування жодних негативних наслідків для улюбленця не буде. Давайте визначимо, які особливі потреби виникають у котів після стерилізації та як правильно обрати корм для стерилізованих кішок.

Ожиріння та як його уникнути

Після стерилізації у котів та кішок змінюється гормональний баланс. Це впливає передусім на їхню поведінку: тварини перестають цікавитися статевими “подвигами”, стають менш агресивними по відношенню до людей та інших тварин. Проте впливають гормональні зміни і на обмінні процеси — зокрема, котики стають більш схильними до набору зайвої ваги. Це стосується тварин обох статей. Недооцінювати цю проблему не варто — пухкий котик виглядає мило, але надмірна вага небезпечна для його здоров’я. Як і в людей, ожиріння в котів може призвести до захворювань печінки, щитоподібної залози і серцево-судинної системи, суглобів та хребта, а також до розвитку цукрового діабету.

Корм для стерилізованих котів має нижчу калорійність, порівняно зі звичайним, і при цьому чудово тамує голод. Досягається це завдяки зниженій кількості жирів та високому вмісту клітковини. Остання не засвоюється організмом, себто не дає йому жодних калорій, і виводиться природним шляхом. При цьому клітковина розбухає в шлунку, забезпечуючи тривале почуття ситості, покращує перистальтику кишечника, нормалізує кишкову мікрофлору та допомагає виводити шерсть.

Профілактика сечокам’яної хвороби

Існує міф про те, що стерилізація підвищує ймовірність розвитку сечокам’яної хвороби. Насправді між самою операцією та цією недугою прямого зв’язку немає, проте певні ризики все ж існують. Коти, особливо хлопчики, після стерилізації стають менш активними, що впливає на водно-сольовий баланс в організмі і зокрема на кислотність сечі.

Аби запобігти розвиткові сечокам’яної хвороби, корми для стерилізованих котів мають знижений вміст мінералів, зокрема кальцію. Це допомагає уникнути утворення піску та каміння в нирках, а також сприяє еластичності судин, що теж важливо в умовах зниженої активності.

Корм для стерилізованих котів від Lenda

Чудовий вибір для стерилізованої кішки — корм Lenda Cat Light Urinary Sterilized. Він містить усього 11% жирів на противагу звичайним кормам, де вміст жиру може досягати 20%. При цьому в ньому майже вдвічі більше клітковини, ніж у звичайних кормах, та всього 1% кальцію. Додатково корм збагачений екстрактами лікарських трав та натуральними антиоксидантами. Замовте корм для стерилізованих кішок Lenda на нашому сайті — вашому улюбленцю сподобається смак, а вам — демократична ціна.