Заборонені та корисні продукти для собак

"Ми відповідаємо за тих, кого приручили" — ця фраза знайома більшій половині людства. Якщо задуматися, вона несе в собі, хоч і дуже простий, але глибокий сенс. Адже ми дійсно несемо відповідальність за тих, кого одного разу взяли "під своє крило". Але багато господарів часто балують своїх улюбленців "людською" їжею навіть не підозрюючи, що вона може бути небезпечною!
Домашня тварина, як маленька дитина, якій необхідний постійний догляд, лікування та турбота. А для будь-якої людини найстрашніше, коли хворіють "діти".

Заборонені продукти

   Собака - це хижак і його зубна система розрахована на відривання великих шматків м'яса, а не для перетирання їжі, як у людини. Ще одна відмінність в тому, що будова кишківника у собак набагато коротше, а набір ферментів, які впливають на травлення, на порядок менше, ніж у людей. Саме тому, деякі продукти здатні завдати шкоди вашій тварині та призвести до тяжких наслідків.
   Звідси можна зробити висновок, що травна система собак кардинально відрізняється від людської, тому необхідно дотримуватися правил харчування та ні в якому разі не годувати тварину забороненими продуктами:

Копченості, спеції, солоні та гострі страви, солодощі

Ці продукти можуть викликати панкреатит (запалення підшлункової залози), діабет, гепатит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту.

Свіжий виноград і ізюм.

У м'якоті плодів винограду міститься специфічний токсин, який здатний привести к отруєнню, до хронічної ниркової недостатності, та навіть до смерті тварини. Відмовте улюбленцю в частуванні родзинками, навіть якщо він дуже просить вас. Адже його здоров'я важливіше за все.

Шоколад

У зернах какао міститься теобромін і кофеїн, які руйнують печінку та підшлункову залозу у собак і можуть бути смертельно небезпечними. У тварини може відкритися блювота, з'явитися болі в животі, а також алергія на шкірі. Задумайтесь, перш ніж дати своєму улюбленцю ласощі у вигляді шматочка шоколадки.

Сосиски або ковбаса

Це напівфабрикати з малим змістом самого м'яса, але із величезною кількістю сої, підсилювачів смаку, барвників, консервантів і солі, щоб надати продукту апетитний вигляд і запах. Навіть невеликий шматочок такої ковбаси або сосиски негативно позначиться на печінці тварини. А сіль, яка міститься у великій кількості, здатна призвести до накопичення рідини в організмі та набряків та проблем з нирками.

Свинина та м’ясні обрізки

Як правило, свинина вважається м'ясом з великою кількістю жиру. Саме тому, її категорично не можна давати своєму улюбленцю, так як свинячий жир дає дуже велике навантаження на печінку. І до того ж, у псів, також як і у свиней, в організмі відсутня резистентність до вірусу серйозного інфекційного захворювання, який називається - вірус чуми м'ясоїдних. Потрібно обмежитися харчуванням собаки пісним м'ясом - яловичиною, кониною, бараниною або індичкою. Якщо у вашоі собаки немає алергії на курятину, можна також використовувати її в їжу

Сира риба

Сира риба для собак — це небезпека отруєння токсинами від паразитів, які живуть в цій рибі. Після зараження, собаку очікують: сильна блювота, висока температура, розлад шлунка зі згустками крові. Також, гострі кістки можуть застрягти в горлі викликаючи роздратування і навіть задухи. Не ризикуйте здоров'ям собаки і не давайте їй в їжу сиру рибу.

Сирі яйця

Можуть бути джерелом сальмонельозу. А ось варені цілком корисні, особливо білок, але не частіше 2 разів на тиждень.

Фрукти (вишні, сливи, абрикос)

Кісточки можуть з легкістю застрягти в горлі, а в деяких насіннях містяться небезпечні отрути, синильна кислота, амигдалин і ціаніди, які несприятливо діють на організм собаки.

Кисломолочні продукти

Непереносимістю лактози страждає більшість собак. Розлад шлунка та здуття очікують вашого улюбленця після вживання молока, сиру, кефіру тощо. Зрідка можна пригостити шматочком сиру, в якому вміст лактози набагато менше.
Але, якщо нормальна переносимість - кисломолочні продукти можуть бути корисними. Давайте їх, як окремий прийом їжі, або ж через 2-3 години після основного годування. Якщо все ж таки присутня непереносимість лактози, то в кожному супермаркеті вже є безлактозні кисломолочні вироби.

Курячі кістки

Варена або сира трубчаста куряча кісточка (крила, гомілки, стегна) може бути дуже небезпечна для організму собаки. Уламки від такої кісточки здатні застрягти абоо поранити горло, кишківник і шлунок. Така травма внутрішніх органів може призвести до складних операцій або навіть до смерті тварини.

Спиртне і газовані напої

Категорично забороняється давати тваринам такого роду напої. Це - токсичні отрути для них.

Картопля

Для собак картопля - це важка їжа для перетравлення, хоч і містить деякі корисні речовини.

Сіль

Велика кількість може порушити водно-сольовий баланс, порушити обмін речовин в організмі і, як наслідок, викликати проблеми з нирками.

Корисні продукти

Проморожене пістне м’ясо і риба

Це джерело тваринного білка, будівельний матеріал для м’язової тканини, а також це джерело легкозасвоюваного кальцію. 

Морква

Морква корисна для зору, із великим вмістом бета-каротину та вітаміну А.

Горох і шпинат

Вітамін А міститься в шпинаті та вітамін Е міститься в горосі - відмінно зміцнюють імунітет собаки та позитивно впливають на здоров'я серця. Ці продукти основне джерело клітковини яке використовується в холістик кормах.

Буряк і яблука

У них містяться натуральні вітаміни та волокна, які покращують травлення собак. Обережність не завадить собакам з білого кольору буряк може змінювати та забарвлювати колір шерсті.

Риб'ячий жир або лляна олія

У тваринних та рослинних оліях містяться Омега-3 та Омега -6 поліненасичені жирні кислоти, що є корисними для повноцінного функціонування центральної нервової системи, для здоров'я шкіри та блиску шерсті. 

Яловичі кістки

Дуже корисно давати яловичі кістки, а саме великі головки тазостегнових суглобів. Після того, як улюбленець з'їсть все м'ясо та хрящі з кістки, її відразу можна забрати. Разом з такими кістками в організм тварини потрапляють корисні речовини, кальцій, мінеральні речовини, колаген і хондроїтин. Також, тренуються жувальні м'язи і проходить чистка зубів.

Вівсянка

Джерело клітковини, який сприятливо впливає на здоров'я собаки. Якщо у вашого улюбленця непереносимість кукурудзи, пшениці та їх похідних або проблеми з кишківником - вівсянка ваше спасіння. Вівсянка основний інгредієнт дієтичних промислових кормів.

Не годуйте свого улюбленця їжею, якщо ви не впевнені в її безпеці. Для собак категорично заборонена - жирна, печена, смажена, копчена їжа. Не піддавайте небезпеці здоров'я своєї "дитини", адже одного разу ви взяли на себе відповідальність за її життя.