Обираючи корм для котика, не забудьте ознайомитися з його складом — іноді там на вас можуть чекати сюрпризи, про які виробник не говорить у своїй рекламі. Є універсальне правило: якщо в переліку ви бачите продукти, котрі не дали б тварині в окремому вигляді — не купуйте цей корм. У статті ми окремо розглянемо особливо небезпечні інгредієнти, котрі на перший погляд можуть здаватися цілком безневинними.
Сіль
У корми для котів сіль додають у якості дешевого консерванта та підсилювача смаку. Однак котячому організмові вистачає натрію, котрий і так міститься у м’ясі. Надлишок солі лише шкодить здоров’ю, провокуючи розвиток сечокам’яної хвороби та викликаючи запальні процеси в нирках. Останні є слабким місцем будь-якої кішки, незалежно від породи, віку та статі; ниркові хвороби можуть бути для цих тварин смертельними. Тож, якщо ви бачите додану сіль у складі корму — пошукайте інший варіант
Цукор
Як і сіль, цукор слугує консервантом та підсилювачем смаку, й так само не приносить тварині жодної користі. Деяким кішкам, звісно, подобаються солодощі, особливо такі як пломбір та згущене молоко, але це геть не означає, що пухнастикам варто давати такі ласощі. Цукор порушує роботу печінки та підшлункової залози, може призвести до розвитку цукрового діабету та серцево-судинних захворювань, запальних процесів, порушень зору. Обирайте корми з якісними натуральними консервантами. Наприклад, продукція Lenda містить екстракти цитрусових, котрі подовжують термін придатності продукту й не шкодять організму кішки.
Барвники та ароматизатори
Синтетичні барвники та ароматичні добавки — справжня лотерея хвороб. Вони можуть викликати алергічні реакції та розлади травлення. Оскільки штучно синтезовані речовини не завжди метаболізуються організмом так, як звичайна їжа, вони можуть приводити до захворювань нирок і печінки, розвитку холециститу й коліту.
Пшениця
У помірних кількостях злаки не шкодять котячому здоров’ю, хоча кішка може чудово обійтися й без них, оскільки є хижаком. Пшениця ж часто зустрічається у бюджетних кормах, де може бути основним компонентом. Клейковина, що міститься в ній у великій кількості, швидко й надовго тамує голод, проте поживних речовин при цьому кішка практично не отримує. Більше того — в деяких котів пшениця може викликати алергічні реакції, захворювання кишківника й нирок, ендокринні порушення.
Продукти переробки
Ключовим продуктом у котячому раціоні має бути м’ясо — стосується це і складу корму, яким ви годуєте кішку. У кормах більшості популярних марок його годі й шукати. Зазвичай виробники використовують розлоге формулювання на кшталт “м’ясо і продукти тваринного походження” абощо. Під “продуктами тваринного походження” можуть матися на увазі як цілком нормальні субпродукти, так і будь-які відходи м’ясної промисловості — кісткове борошно, роги, шкури тощо. Це не лише звучить неапетитно — подібні складові є малопоживними й навіть небезпечними для котів. Зокрема кісткове борошно містить забагато кальцію, надлишок якого призводить до захворювань нирок, суглобів і хребта.
Купуйте корми, у складі яких чітко вказано, що за м’ясо вони містять і в якій кількості. Візьмемо, наприклад, сухий корм Lenda Cat Light Urinary Sterilized. Виробник зазначає, що продукт на 44% складається з дегідрованого (сушеного) м’яса, де 34% — курка й 10% — лосось. Решту складу становлять додаткові білки й окремі амінокислоти, корисні жири, цінні рослинні екстракти, добавки для здоров’я суглобів, а також невелика кількість злаків у якості джерела клітковини.
Не соромтеся ставити питання продавцям, купуючи котячий корм — від вашої прискіпливості залежить здоров’я чотирилапого друга. Якщо ви хочете більше дізнатися про корми Lenda та Grandorf, напишіть нам через зручний канал зв’язку або замовте зворотній дзвінок. Менеджери магазину нададуть детальну консультацію та допоможуть замовити найкращий корм для вашої киці.