Собаки часом дивують нас своїми гастрономічними уподобаннями. Однак не все, що подобається песику, варто йому давати — це стосується і звичайних продуктів, і кормів. У цій статті ми розповідаємо, які компоненти в собачому кормі є найбільш корисними та де купити найкращий корм для собак.

Якісний собачий корм має повністю задовольняти потреби песика в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мікроелементах. Він також може містити додаткові амінокислоти, хондропротектори (компоненти для зміцнення суглобів), пробіотики тощо. Консерванти у складі корму мають бути лише натуральними — наприклад, екстракти цитрусових.

На сучасному ринку можна знайти безліч кормів для собак. В лінійці Lenda, наприклад, ви знайдете собачі корми з куркою, бараниною, лососем, тунцем тощо. Розглянемо найкорисніші інгредієнти, без яких складно уявити собі якісну собачу їжу.

М’ясо

Не варто забувати, що навіть схожий на крихітну хмаринку шпіц або мопс із його чарівним рохканням — родичі грізних хижаків. Тому раціон будь-якого домашнього собаки має приблизно на 70% складатися з білків тваринного походження, себто м’яса або риби. Останню вводять у раціон радше для розмаїття, а от м’ясо є ключовим та незамінним продуктом.

Корм для собак має містити якісне натуральне м’ясо — курятину, індичку, баранину, яловичину, качку. У переліку інгредієнтів воно має бути на першому місці — це означатиме, що саме м’ясо становить найбільший відсоток у складі корму.

Злаки

Окрім білків, організм собаки потребує вуглеводів, особливо якщо тварина веде активний спосіб життя. Найкраще джерело вуглеводів у складі собачого корму — злаки, проте не будь-які, а гіпоалергенні та багаті на клітковину. До таких належить передусім бурий рис. Якщо собака не схильний до алергії, йому підійдуть також корми із вмістом вівса та кукурудзи.

Злаки у складі корму для собак покращують травлення ваших улюбленців, сприяють нормальній роботі печінки та мозку, а також слугують джерелом вітамінів групи В.

Жири

Надто жирна їжа протипоказана собакам, навіть активним, проте деяка кількість корисних жирів має бути присутньою в їхньому раціоні. Так, риб’ячий жир слугує джерелом цінних кислот омега-3, котрі забезпечують нормальну роботу серця й мозку. Найкращі джерела омега-3 — лососевий жир та жир із тріскової печінки.

Корисний для собак також курячий жир. Навіть якщо песик має алергію на курятину, курячий жир йому не нашкодить, оскільки алергічну реакцію викликає саме білок. А жир із курки — цінне джерело вітамінів та легкозасвоюваних жирних кислот.

Хондропротектори

Незалежно від породи, собаки схильні до вікових захворювань суглобів. Аби тварина залишалася здоровою та активною в похилому віці, турбуватися про її опорно-руховий апарат варто змолоду. Для цього у корм додаються хондроїтин та глюкозамін. Ці речовини уповільнюють старіння хрящової тканини, сприяють нормальному зволоженню суглобів, запобігають запальним процесам у них.

Каротиноїди

Окрім суглобів, слабким місцем стареньких собак є зір, тож потурбуватися про нього теж слід замолоду. Цінними речовинами для підтримки зору є каротиноїди, зокрема лютеїн і зеаксантин. У чималих кількостях вони містяться в жовтих та червоних овочах, деякі з яких часто можна зустріти у складі собачих кормів — зокрема, моркву, гарбуз, томати. Каротиноїди також можуть додаватися в корм у синтезованій формі.

Гарний приклад кормів, що містять усі необхідні для собаки компоненти — продукція Lenda та Lnico. Окрім перелічених компонентів, ці корми можуть містити також екстракти лікарських трав, вітаміни, мінерали, пивні дріжджі. Пишіть нам або замовляйте зворотній дзвінок, аби більше дізнатися про продукцію та замовити найкращий корм для свого собаки.