Мальтезе - гарний, відданий і добрий друг

Мальтезе або мальтійська болонка – невеликий кімнатний декоративний песик, який своїм милішим зовнішнім виглядом радує навіть найбайдужіших до тварин людей. Довга шовковиста біла шерсть, виразні темні очі-намистинки, симпатичний чорний носик, цікаво загнутий хвостик - все це робить мальтезу чарівною, милою і водночас аристократичною. Представники цієї забавної породи дуже грайливі, чуйні, уважні та сильно прив'язані до своїх господарів. Цілком спокійно вживаються з іншими тваринами в будинку, у тому числі і з кішками. Люблять заохочення і піддаються швидкому дресирування.

Особливості догляду за мальтезою

Звичайно, візитною карткою даної породи є м'яка, довга шерсть, але для надання їй доглянутого та привабливого зовнішнього вигляду необхідно приділяти чимало часу та турботи. Шерсть мальтезі необхідно щоденно розчісувати, щоб не допустити її заплутування. Мити собачку потрібно приблизно один раз на 1,5 тижня, при цьому варто використовувати тільки спеціальні шампуні, а для легкого розчісування застосовувати кондиціонери та бальзами. Незважаючи на рясний вовняний покрив, мальтези майже не схильні до линяння, а також легко привчаються до лотка, що робить їх ідеальними собачками для утримання в будинку та навіть маленькій квартирці. Вихованець не вимагає щоденних прогулянок, але все ж свіже повітря тварині необхідне, тому бажано з ним гуляти хоча б один раз на день.

Представники породи мальтійська болонка мають міцне здоров'я, але без належного догляду та при неправильному харчуванні у них можуть розвиватися різні недуги. Хорошого догляду вимагають очі, їх необхідно регулярно протирати серветкою та бутильованою водою, а також важливо стежити за чистотою вух та довжиною пазурів. Від збалансованості раціону тварини залежить привабливий зовнішній вигляд і здоров'я вовни, а також загальне самопочуття пса. При цьому варто враховувати, що шлунок собачки дуже сприйнятливий до неправильної їжі. Тому до організації харчування необхідно підходити з особливою відповідальністю та не давати собачці їжу з людського столу. Звичайна їжа містить таку кількість солі та цукру, яка неприйнятна для організму собачки, а також може бути сильно жирною для тварини, що завдасть сильної шкоди здоров'ю вихованця.

 

Важливі правила, які слід пам'ятати при організації харчування мальтези


Тільки правильно підібраний раціон, з урахуванням особливостей породи, допомагає вберегти тварину від проблем зі шлунком та сльозогінністю, а також робить вовну мальтезою м'якою та красивою. Важливі особливості харчування мальтези:

  • не перегодовувати тварину, адже ця порода схильна до ожиріння;
  • дотримуватися режиму харчування – цуценят до півроку можна годувати до шести разів на день, далі переходити на триразове харчування, а дорослим песикам від року достатньо їсти 2 рази на день;
  • важливо стежити за кількістю білка, що надходить з їжею, – норма не менше 30% на добу, але перевищувати цей показник не варто, адже це може спричинити появу алергії або порушити роботу ШКТ;
  • не можна змушувати мальтезі їсти корм, який їй не подобається, навіть якщо це найдорожчий сухий корм або вишукане блюдо з натуральної їжі. Привчаючи до нової їжі стежте за уподобаннями собаки та її самопочуттям.
  • Раціон мальтезі обов'язково повинен містити необхідну кількість білків, жирів та вуглеводів. Оптимальним варіантом годування для цієї породи є сухий корм преміум-класу. Собачка дуже перебірлива в їжі і якщо годувати її натуральною їжею, вам доведеться щодня готувати нові, свіжі та цікаві страви на сніданок та вечерю, при цьому намагатись у них вмістити всі важливі для здоров'я компоненти.

 

Який сухий корм найкраще вибрати для мальтійської болонки?


Який корм краще для його вихованця може визначити лише господар, враховуючи переваги тварини. Ветеринари однозначно стверджують, що найкращий варіант як для маленьких мальтез, так і для великих порід собак є сухий корм класу холістик. Даний продукт добре збалансований, містить тільки натуральні продукти та необхідну кількість вітамінів і мінералів, а завдяки наявності у складі пробіотиків, сприяє нормалізації роботи ШКТ. Купуючи корм холістик ви можете бути впевнені, що ваш вихованець отримує корисне та повноцінне харчування. При виготовленні використовуються лише натуральне м'ясо, субпродукти, риба. Як вуглеводи вибираються продукти без глютену, тому що у собак він може провокувати алергію.

Також до раціону собачки можна додати м'ясні консерви, багато представників цієї породи віддають їм перевагу. Люблять собачки спеціальні смаколики у вигляді печінок та кісточок. Вибираючи відповідний корм, слід пам'ятати, що потреба в поживних речовинах залежить від віку вихованця, його способу життя, породних особливостей та проблем зі здоров'ям.

 

Що важливо знати, якщо ви купили цуценя мальтезі?


Щоб новий член сім'ї ріс енергійною, життєрадісною та здоровою твариною, необхідно стежити за його раціоном з самого дитинства і правильно вибудувати режим харчування. Ветеринари рекомендують у різні періоди життя вихованця використовувати відповідний корм, для чого важливо дотримуватися певних правил вибору:

  • до 2 місяців щеня потребує лише материнського молока;
  • активне зростання тварини проходить з 2 до 4 місяців - у цей період собачку слід годувати 5-6 разів на день і стежити за вживанням їй великої кількості поживних речовин;
  • з 5 місяців починається зміна зубів, тому тварина вкрай потребує великої кількості кальцію;
  • якщо харчування відбувається натуральною їжею, порція має налічуватися так: 1 столова ложка їжі на 500 г ваги собаки. Використовуючи сухий корм, достатньо дотримуватись розміру порцій, вказаних в інструкції.

Купити якісний збалансований корм преміум-класу та холістик можна на сайті vmiske.ua, де представлена продукція виключно перевірених та відповідальних виробників, а наша команда професіоналів та любителів тварин допоможе підібрати ідеальний варіант для вашого улюбленця.