Коти — це маленькі діти!
Почнемо з того, що домашніх котів завжди краще залишати вдома, незалежно від того, породиста у вас тварина чи вивзяли її з вулиці. Киця — майже те ж саме, що й дитина, і навіть якщо ви бачите, що тварина хоче гуляти, це не привід потурати примхам. Уявіть, що було б, якби ви дозволяли своїм дітям грати за комп'ютером цілодобово або поглинати солодощі в будь-яких кількостях. Те ж саме з тваринами — часом краще чогось не дозволити, ніж виправляти наслідки. Винятки робити можна, але з деякими застереженнями.
Самоволка
На самостійний вигул випускати котів варто, тільки якщо ви мешкаєте в приватному секторі і маєте достатньо високий паркан, який не дозволить тваринам покинути вашу ділянку, а стороннім — потрапити на неї. У звичайних умовах міста випускати вусатих-хвостатих на вулицю — ідея небезпечна. Ваша бабуся чи сусідка, звичайно, може говорити, що її коти все життя ходять надвір і з ними все добре, але краще не ризикувати. Жодна кішка не застрахована від машин, агресивних собак, лихих людей або щурячої отрути, а відповідати за наслідки доведеться вам і лише вам.
Хай там як, якщо кіт чи кішка ходить на вулицю, навіть у межах свого подвір’я, обов'язково придбайте для тваринки адресник. Найпоширеніший тип — нашийник з металевою капсулою, куди кладеться записка з контактами власника. Однак, такі адресники часто розкручуються і губляться — краще віддати перевагу більш надійному варіантові й замовити металевий підвіс або бляху з гравіюванням.
Ще один важливий пункт — обробка від екто- і ендопаразитів. Регулярно обробляти слід і тих тварин, які ніколи не покидають межі вашого житла, а вже якщо улюбленець ходить надвір, ви не маєте права спізнитися з обробкою навіть на один день. Те ж саме стосується щеплень.
Слідкуйте за порядком на ділянці біля будинку. Навіть якщо сусідські коти і собаки не можуть потрапити на ваше подвір’я, його можуть відвідати щури, миші, кроти, птахи, білки, що теж не завжди безпечно. Наприклад, гризун міг з'їсти отруєну приманку у сусідському підвалі і прийти у ваш двір. Будьте пильними!
Спільні прогулянки
Якщо ви все-таки вирішили показати вихованцеві світ, краще вигулювати його на повідку. Є безліч надійних моделей з міцною і зручною збруєю регульованого розміру. Адресник теж актуальний — як би ви не стежили за котиком на прогулянці, він може випадково вирватися, або повідок може вислизнути у вас з рук.
Не вигулюйте тварину без повідка, навіть якщо у вас феноменально слухняна кішка. Вона може злякатися раптового шуму і залізти на дерево, або сховатися до підвалу, або навіть у паніці кинутися під машину. Бажано мати при собі котячу переноску, аби в разі занепокоєння одразу посадити звіра в зручне спокійне місце.
Не гуляйте з кицею в людних місцях і тим паче в місцях вигулу собак. Так, навіть якщо у вас мейн-кун, а у всіх сусідів той-тер'єри. Все, що ми написали в попередньому пункті стосовно щеплень і обробки від паразитів, можна застосувати і тут — навіть якщо ви виходите на прогулянку з вихованцем раз на місяць на десять хвилин, цього вистачить, аби підхопити кліща.
Коли киця вдома
Навіть якщо кішка не виходить із квартири, але цікавиться зовнішнім світом, потрібно дотримуватися запобіжних заходів. Уважно стежте, аби тварина не вибігала в під'їзд, коли відчиняються вхідні двері. Ніколи не залишайте відчиненими вікна, навіть якщо на них встановлена москітна сітка. Якщо пухнастик побачить за вікном пташку і стрибне на сітку, є ймовірність, що конструкція просто не витримає. Хочете більше свіжого повітря — встановіть спеціальну сітку, яку в народі називають «антикішка». Міцна і жорстка, вона не дасть улюбленцю випасти з вікна.
Йдучи з дому, не залишайте вікна відчиненими на провітрювання — коти часто застрягають між рамою і віконним прорізом, й не можуть вибратися самостійно. Опинившись у такому положенні, тварина може сильно травмуватися і навіть загинути. Прочиняйте вікна на мікро-провітрювання, або використовуйте захисну бічну решітку, яка закриває кут між рамою і віконної стулкою.
Пам'ятайте: тільки ви відповідаєте за життя і безпеку своїх вихованців. Вони довіряють вам — не підведіть! А експерти Vmiske завжди поруч, абм допомогти порадою і забезпечити ваших улюбленців усім необхідним.