Здоров’я будь-якої живої істоти великою мірою залежить від того, в яких умовах пройшло її дитинство. Зокрема, від харчування дитинчати залежить його імунітет, опорно-руховий апарат, здоров’я травної та серцево-судинної систем тощо. Тому, якщо ви стали “батьками” маленького кошеняти, з перших днів його життя подбайте про якісну їжу для тваринки.

Чим годувати новонароджене кошеня?

Кошеняті, котре з якихось причин не може харчуватися материнським молоком, потрібна спеціальна суміш. Коров’яче молоко малюку не підходить — в ньому забагато лактози й замало поживних речовин. Кішка — хижак, на відміну від корови, і її молоко суттєво відрізняється за складом. Замінити його можна лише сумішшю, котра містить достатню кількість амінокислот, жирів і пробіотиків у потрібному співвідношенні.

У 3-4 тижні кошеняті починають давати умовно тверду їжу. Це може бути нежирне варене м’ясо чи кисломолочний сир, але оптимальний варіант — спеціальні паштети для кошенят. Вони збалансовані за складом та збагачені необхідними котику речовинами.

Годування кошеняти сухим кормом

Приблизно з дев’ятого тижня життя у раціон кошеняти можна поступово вводити сухий корм. Якраз у цей період зменшується частота годування — кількість прийомів їжі скорочують з 6 до 3-4 на добу. Спочатку протягом 1-2 тижнів кошеняті дають 1 порцію сухого корму на день, далі дві, й поступово тваринка повністю переходить на нову їжу.

Кількість сухого корму розраховується відповідно до ваги тварини — зазвичай виробник вказує, скільки грамів корму потрібно на одиницю маси тіла кошеняти. Оскільки сухий корм має високий вміст поживних речовин, улюбленець може харчуватися лише ним. За бажання йому можна давати невелику кількість паштету чи вологого корму, але він має становити не більш ніж 20% від загальної калорійності раціону.

Особливості корму для кошенят

В лінійці будь-якого виробника котячих кормів неодмінно присутня продукція для кошенят. Проте звертати увагу потрібно не лише на зворушливе дитинча, зображене на пакунку, а на клас корму та його склад. На жаль, більшість бюджетних марок, представлених у супермаркетах, виготовляють свою продукцію з низькоякісної сировини, і така економія з часом приведе до витрат на лікування. Тому одразу обирайте корми не нижче преміум-класу — наприклад, продукція Lenda поєднує в собі відмінну європейську якість та демократичну ціну.

На прикладі корму Lenda Original Kitten розглянемо, чим корм для кошенят відрізняється від продукції для дорослих котів, аби ви знали, на які деталі звертати увагу. Зокрема, їжу для кошенят відрізняє підвищений вміст:

  • амінокислот;
  • жирів;
  • кальцію;
  • заліза;
  • йоду;
  • вітамінів А та Е.

Окрім того, корм для кошенят відрізняється меншим розміром гранул. Також, з огляду на склад, їжа для кошенят має вищу калорійність.

Піклуйтеся про кошеня як слід, гарно годуйте, приділяйте достатньо уваги — і воно відповість вам любов’ю, яку пронесе крізь усе своє життя. А щоби більше дізнатися про якісні корми для кошенят та обрати найкращий варіант, напишіть нам через зручний канал зв’язку або замовте зворотній дзвінок.