Корм для йорка - найважливіший етап турботи про вихованця


Невеликі милі собачки породи йорк - хороші компаньйони для людей. Тварина вимоглива до раціону харчування. Складати програму потрібно особливо ретельно, тому що будь-яка помилка негативно позначається на стані здоров'я, імунітету, тривалості життя, самопочутті вихованця. Перш, ніж завести декоративного песика, слід ознайомитися з азами його годівлі, дізнатися, що можна з їжі, а що категорично слід виключити з меню. У йорків дуже чутлива травна система. Їхнє меню може складатися з сухих і натуральних кормів.

 

Кілька важливих нюансів


Йорки досить цікаві собаки. Кожна особина має свій характер. Взявши цуценя потрібно уважно спостерігати за його звичками. Це зовсім не та порода собак, якій можна давати свою їжу зі столу, не замислюючись про складання раціону. Неправильна їжа різною мірою може вплинути на стан здоров'я вихованця. У кращому випадку все закінчиться блювотою і легким нездужанням, у гіршому - летальним результатом.

Нерідкі випадки, коли собака відмовляється самостійно їсти, чекаючи поки його почнуть годувати з рук. Це результат неправильного підходу до виховання собаки. Йдучи надовго з дому, господар ризикує залишити тварину голодною.

Ще один нюанс, на який важливо звертати увагу: чи не переїдає вихованець. У випадках безконтрольного поглинання їжі, слід чітко обмежувати порції. Ледачі собачки, як і передавальні, ризикують отримати ожиріння, якщо власник вчасно не візьметься за режим.

 

Загальні правила годування: який сухий корм добре позначиться на здоров'ї йорка


Добова норма корму для йорка знаходиться в прямій залежності від:

 • віку;
 • особливостей (наявність/відсутність захворювань, ожиріння, худорлявість, період лактації або вагітності, тощо);
 • активності;
 • пори року.

У собачки постійно має бути доступ до чистої води. Не варто забувати міняти її щодня, а за необхідності доливати.

Годувати собаку слід за 2-3 години до і через півгодини після прогулянки. Їжу подають у теплому вигляді. Вона не повинна бути холодною або гарячою. В ідеалі трохи теплішою, ніж температура в приміщенні. Якщо улюбленець з'їв не весь вміст миски, то через 15 хвилин потрібно обов'язково прибрати її. Після кожного прийому їжі тарілку собаки потрібно мити.

Відразу після купівлі цуценя необхідно годувати тими продуктами, до яких він був уже привчений. Нові вводяться поступово, з постійним контролем самопочуття. Категорично з меню слід виключити копченості, солодке, солоне, ковбаси. Як ласощі краще вибрати натуральні види їжі, наприклад, фрукти або овочі.

Особливості годування цуценят


З третього тижня життя цуценят їх можна починати підгодовувати. Будь-які види готового корму в цей момент заборонені. Раз на день додається новий продукт. Почати можна з козячого, коров'ячого молока, нежирного йогурту, сиру. Дають продукти буквально по одній чайній ложці на день. Відварене м'ясо, нарізане дрібними шматочками можна запропонувати в середині-кінці четвертого тижня. До шостого тижня харчування цуценят включатиме 2 прийоми м'яса, 2 прийоми молока, 2 годування матері.

Привчати до корму цуценят слід з третього місяця життя (допускається з 2,5 місяців, але чим пізніше, тим краще). До цього моменту заводчик уже має вирішити, який краще корм вибрати йорку. Це може бути:

натуральне харчування;
хороший сухий + вологий корм для цуценяти йорків супер преміум класу - настійно рекомендується уникати харчування економ класу.
Складаючи програму харчування, слід врахувати, що змішаний варіант не припустимий. Без зайвої необхідності не рекомендується навіть змішувати кілька сухих кормів різної марки. Припустимо, щоб меню містило 80% сухого корму і 20% вологого. Обов'язково потрібно підбирати з однієї лінійки певного виробника.

Добова норма споживання сухого корму для цуценят йорка (на один прийом їжі):

 • 3-4 міс. - 40-85 г;
 • 5 міс. - 45-90 г;
 • 6 міс. - 40-85 г;
 • 7-8 міс. - 35-75 г;
 • 9-12 міс. - 35-65 г.

Дозування сухого корму для цуценяти йорка залежить не тільки від віку, а й ваги, стану здоров'я. З 9 місяців собачок поступово переводять на дворазовий режим харчування. Стандартно на упаковках з кормом виробник вказує денні норми.

 

Найкращі сухі корми для йорків


Який сухий корм буде хороший для йорка вирішується за станом тварини, її уподобаннями, а також складом. Найкращий корм для цуценят йорка і дорослих особин той, в якому немає барвників, хімії, підсилювачів смаку.

Підбирати найкращий варіант харчування правильно разом із ветеринаром. Він дасть поради не тільки щодо правильного вибору, а й дій на випадок, якщо введення корму піде не за планом, викличе складнощі.

У продажу можна знайти:

 • гіпоалергенний корм для йорка - доцільно його давати у випадках, коли є проблеми з алергією на певні продукти, а також, коли потрібна певна дієта при інших захворюваннях. У кожному окремому випадку підбирається індивідуально за складом. Повністю здоровим собакам краще вибрати інші види харчування;
 • корм холістик для йорків - відмінний варіант. Його склад максимально наближений до натурального харчування. У ньому багато білків, вітамінів і мінералів, які повністю задовольняють потреби собачок. Однак він може не підійти тваринам з алергією на білок.

Сухий корм Проплан, Роял Канін, Бівер для йорків заводчики використовують найчастіше. Харчування відрізняється хорошим складом. В асортименті є різні лінійки, що включають варіанти, призначені для різного віку.

При годуванні сухими кормами, варто приділяти увагу стану здоров'я вихованця. Особливо на перших порах. Будь-які порушення з боку шлунково-кишкового тракту, млявість, випадання шерсті, інше - привід вирушити на прийом до ветеринара, щоб підібрати правильний раціон, виправити проблему.

Якщо в місті не знайдеться спеціалізованого харчування для собачки, немає причин для паніки. Київ, Харків, Дніпро - вся Україна, купити корм йорку будь-якого віку можна в магазині VMISKE, оформивши замовлення онлайн.