У цій статті ми не будемо складати рейтинг найкращих котячих кормів. Наша мета — аби цей невеличкий туторіал допоміг вам самостійно орієнтуватися в бурхливому океані сучасного ринку, та купувати корм для кішки, спираючись на конкретні знання, а не рекламу.

Як і у випадку з будь-якою харчовою продукцією, аби оцінити якість котячого корму, потрібно навчитися правильно читати склад. Зокрема, розташування інгредієнтів у переліку визначається їхнім співвідношенням: першим у списку йде компонент, якого в продукті найбільше, далі — у порядку спадання. Відповідно, якщо першими у складі вказані “злаки” або “пшениця”, це не той корм, котрий потрібен домашньому й маленькому, та все ж хижакові.

Білкова складова

Як ви вже зрозуміли, основним інгредієнтом корму для кішок має бути м’ясо. Риба — також гарне джерело білка, проте така їжа все ж менш природна для котів, аніж м’ясо, тому її вводять в раціон радше задля розмаїття. Втім, деякі види риби можуть бути корисним джерелом унікальних жирних кислот та цінних вітамінів. Тому, наприклад, флагманський корм для котів від Lenda містить м’ясо курки й лосося у співвідношенні 3:1.

М’ясні компоненти мають бути на першій позиції у складі. Звертайте увагу на те, як саме вони описані. Так, формулювання на кшталт “м’ясо та м’ясопродукти”, “м’ясо та риба”, “білки тваринного походження”, “продукти переробки м’яса/риби” зазвичай означають, що продукт великою мірою складається з відходів м’ясної та/або рибної промисловості. Роги, ратиці, шкури, плавці, голови, кісткове борошно — напевно не те, що ви би поклали на тарілку своєму пухнастому другові.

У складі має бути вказано, яке саме м’ясо використане для приготування корму, в якій кількості та яким чином воно оброблене. Зазвичай котячі корми виготовляються на основі сирого дегідратованого м’яса — такий спосіб обробки дозволяє зберегти усі поживні речовини, водночас значно збільшивши термін придатності продукту.

Рослинні компоненти

Незважаючи на те, що кішка — хижак, рослинні інгредієнти в складі корму теж ідуть їй на користь. Зокрема, злаки є джерелом вуглеводів, необхідних для нормального метаболізму. Коли тварина ловить здобич в умовно дикій природі (байдуже, йдеться про лева в саванні чи вуличну кішку, котра впіймала горобця), вона отримує достатню кількість вуглеводів разом із м’ясом. У м’язах щойно вбитої тварини міститься глікоген — “паливо” для мускулатури. Протягом пари годин після загибелі тварини глікоген розкладається, тому промислове м’ясо вже не містить вуглеводів.

Злаки не лише забезпечують тварину необхідною кількістю вуглеводів, а й слугують  джерелом вітамінів і клітковини, необхідної для нормального травлення. Найкращий тип злаків для котів — рис, бажано нешліфований. На другому місці — ячмінь. Підходить також кукурудза, якщо тварина не схильна до алергії. Найменш корисна для кішок пшениця, котра є потенційним алергеном та містить велику кількість клейковини, що погіршує травлення.

Також до складу котячого корму можуть входити сушені овочі, фрукти та ягоди — джерело вітамінів, рослинних волокон та цінних органічних кислот. Окремі інгредієнти — такі як, наприклад, солод — виконують роль додаткових ферментів, допомагаючи тварині перетравлювати їжу.

Добавки у складі котячих кормів

Якщо ваша кішка харчується якісним кормом, їй не знадобляться жодні харчові добавки, адже її їжа вже збагачена вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами. Особливо цінні — поліненасичені жирні кислоти омега-3 (якщо бачите в складі риб’ячий жир або лососеву олію — це воно), амінокислота таурин, екстракти юкки й цикорію, а також хондроїтин та глюкозамін, котрі сприяють зміцненню суглобів.

Комплекс добавок може відрізнятися залежно від того, для кого саме призначений корм — для дорослих тварин, кошенят чи котів похилого віку, для стерилізованих чи вагітних кішок, для тварин з чутливим травленням, алергією чи сечокам’яною хворобою. Якщо ваша кішка має особливі потреби, завжди консультуйтеся з ветеринаром, обираючи котячий корм.

Ціна котячого корму

Найкращий корм для котів — не завжди найдорожчий, але й економити на здоров’ї улюбленця не варто. Зважайте передусім на клас корму: для кожного з них існують свої стандарти. Ціна ж залежить не лише від якості, а й, наприклад, від популярності бренду — відомий, але низькоякісний корм і хороший продукт маловідомої марки можуть коштувати майже однаково.

Аби зберегти здоров’я своєї киці, обирайте корми не нижче преміум-класу — такі як Lenda. Якість продукції іспанського бренду Lenda підтверджена європейським сертифікатом Bureau Veritas та схвальними відгуками тисяч котячих господарів.