Спочатку пекінеси виводилися для китайського імператорського двору, і харчування  їм потрібне відповідне. Справа не лише в тому, що це примхливі собачки, сповнені почуття власної гідності — здоров'я вихованця безпосередньо залежить від його меню. Розберемося, як правильно годувати пекінеса, щоби забезпечити йому воістину імператорський догляд.

Пекінеси краще за інших собак ілюструють принцип «ти — те, що ти їси». Початкове призначення породи — розважати імператорську сім'ю і прикрашати її покої в оточенні сонму слуг. Відповідні риси пекінеси зберегли донині — це флегматичні, неквапливі собаки, що не переносять інтенсивних фізичних навантажень, стресів і неякісного харчування. Від останнього залежить як здоров'я, так і зовнішній вигляд вихованця, а краса — одна з ключових, найсильніших його сторін. Щодо слабких, багато з них пов'язані з харчуванням безпосередньо.

Пекінеси — брахіцефали. Так називають собак з характерною укороченою головою і плескатою мордочкою. Через будову щелепи такий вихованець не може розжовувати великі шматки їжі і проковтує їх, тому може вдавитися й задихнутися. Цей ризик підвищується ще й тим, що у пекінесів звужені дихальні шляхи. Будь-яку їжу для цих собак потрібно ретельно подрібнювати.

Останній фактор зобов'язує стежити за масою тіла тварини, оскільки зайва вага посилює навантаження на дихальну систему. До ожиріння пекінеси мають схильність через низьку активність — ці собачки люблять поспати і з гордовитим виглядом полежати на подушках. І тут важливо дотримати баланс жирів: від них залежить здоров'я шкіри і краса шерсті, але надлишок відкладається на й без того кругленьких боках вихованця.

Ще одна причина «стежити за фігурою» пекінеса — комбінація коротких лап і довгого корпусу, через яку підвищується навантаження на хребет і суглоби. Зайва вага тільки посилить проблему, що загрожує розвитком остеохондрозу, міжхребцевих гриж і частими вивихами. З цієї ж причини важливо розвивати мускулатуру вихованця, незважаючи на його ледачий характер — міцний м'язовий корсет послужить профілактикою захворювань опорно-рухового апарату.

Схильні пекінеси, зокрема кобелі, й до розвитку сечокам'яної хвороби. Тому в їхньому раціоні не має бути солі і рослинних білків, а продукти, багаті на кальцій, дають переважно цуценятам. Часто серед представників породи зустрічаються алергіки —  таким собакам потрібен спеціальний корм, або, якщо ви віддали перевагу натуральному меню, слід уникати курки і курячих яєць, морепродуктів, вівсянки, соняшникової олії. Додаткові рекомендації з годіування може дати ветеринар, виходячи з індивідуальних особливостей вашого вихованця.

Натуральне харчування пекінесів

У віці місяця цуценят починають відлучати від материнського молока — у 1,5-2 місяці вони повністю переходять на новий раціон. Годують малят 6 раз на день — для них варять на безлактозному молоці гречану або рисову кашу, дають нежирний сир (краще всього купувати дитячий), кефір. Але основу раціону вже в цьому віці становить відварне м'ясо — індичка, кролик, нежирна телятина.

Поступово кількість годувань скорочують, паралельно збільшуючи об’єм порцій: у 3-4 місяці пекінеси їдять 4-5 разів на день, у 5-6 місяців — 3-4 рази. До року собака повинен їсти двічі на добу після прогулянок.

У 3-4 місяці пекінесові пару разів на тиждень дають по одному перепелиному яйцю в сирому або вареному вигляді. У 4-5 місяців у раціон вводять субпродукти (яловиче серце, кролячу печінку, телячий язик, якщо немає алергії — курячі шлунки й печінку) і рибу (лосося, тріску). Всі ці продукти відварюють, рибу — очищують від кісток. Кашу в цьому віці варять на воді або нежирному м'ясному бульйоні, додаючи варені овочі — гарбуз, кабачки, ріпу, буряк, моркву. Також у неї можна додати трохи оливкової чи льняної олії або безлактозного вершкового масла.

У 5-6 місяців овочі можна починати давати в сирому вигляді. Кількість молочних продуктів у раціоні поступово зменшується. Молоко до 6-7 місяців практично повністю зникає з меню пекінесів — його зрідка дають як ласощі, і тільки спеціальне, призначене для домашніх тварин.

М'ясо в 5-6 місяців також можна давати в сирому вигляді, попередньо проморозивши 2-3 дні. Його можна подрібнювати на фарш, змішуючи з кашею, овочами і яйцем — більшості собак до вподоби таке «рагу». Субпродукти і рибу і в дорослому віці дають тільки вареними — їх також можна змішувати з кашею, щоб урізноманітнити меню вихованця.

Протипоказані пекінесові:

    • солодкі фрукти;

    • гриби;

    • горіхи і насіння;

    • незбиране молоко, вершки;

    • всі види капусти;

    • картопля;

    • бобові;

    • будь-які борошняні вироби;

    • жирне, смажене, копчене м'ясо;

    • ковбасні вироби;

    • «людські» консерви;

    • будь-які солодощі;

    • кістки.

Пекінесові не підійде ніяка їжа з хазяйського столу, навіть якщо це дієтичний суп або приготовані для дітей котлети на пару. У нього має бути окреме меню, де вся їжа готується без додавання солі і будь-яких приправ. Якщо собака вередує, відмовляючись від необхідних продуктів, та/або проявляє наполегливий інтерес до їжі, яка їй протипоказана, слід проконсультуватися з ветеринаром. Якщо ж у пекінеса почалася блювота чи пронос, або собака не хоче їсти цілий день — рушайте до лікаря негайно.

Годування пекінеса готовим кормом

Для пекінесів потрібно вибирати сухі корми супер-преміум класу. У них не має бути барвників, солі, цукру, підсилювачів смаку, рослинних білків, пшениці. Зміст м'яса в кормі має бути не нижче 40%, і чим детальніше виробник розписав склад, тим краще. Формулювання на кшталт «м'ясо і продукти тваринного походження», «птиця», «субпродукти», «риба» — ознака того, що в складі корму може бути що завгодно: кістки, луска, шкури, кишки та інші «ласощі», які ви б не дали своєму улюбленцеві.

Для цуценят до 3 місяців сухий корм розмочують водою — малюкам потрібно купувати спеціальні корми з позначками puppy, junior тощо. Вологий корм — лише доповнення до сухого: для цуценят він замінює 1-2 прийоми їжі з шести, дорослим собакам його дають 2 -3 рази на тиждень.

Гранули сухого корму мають бути дрібними. Не залишайте миску в постійному доступі — на трапезу відводиться не більше 15 хвилин. Якщо вихованець не доїв корм, прибирайте тарілку. Подбайте про те, щоб у собаки в мисці завжди була чиста вода кімнатної температури — міняйте її не рідше ніж раз на день, кожного разу гарненько промиваючи миску натуральним засобом для миття посуду (в ідеалі — дитячим).

Змішане харчування пекінесові не підходить — або «натуралка», або корм. Якщо собаку з якоїсь причини потрібно перевести з одного типу раціону на інший, робіть це поступово, під постійним наглядом лікаря. Консультацію ветеринара ви можете отримати на нашому сайті, а також замовити все, що потрібно пекінесові — корми, вітаміни, іграшки, шампуні, розчіски та багато іншого.