Цуценята — справжні маленькі пилососи: варто залишити без нагляду будь-яку їжу, і про неї можна забути. Проте відповідальні господарі знають, що собак не можна пригощати ніякими ласощами зі свого столу — улюбленець мусить мати власну миску і власне меню. З перших тижнів життя цуценя має їсти якісний корм — у цей період буквально закладаються підвалини його здоров’я на довгі роки. Наші прості поради допоможуть вам зорієнтуватися в розмаїтті сучасного ринку та обрати найкращий корм для свого цуцика.
Не нехтуйте порадами заводчиків та ветеринара
Якщо ви берете цуценя з розплідника, розпитайте у заводчиків, чим вони годували тварину. Протягом перших 1-2 тижнів, поки собака адаптуватиметься до нового середовища, він має харчуватися так само, як і в “батьків”. Потім ви можете поступово переводити вихованця на нову їжу, якщо в цьому є потреба. Зазвичай у нову родину цуценя віддають лише тоді, коли воно вже може їсти сухий корм. В такому разі ви можете годувати тваринку тим самим, що давали йому заводчики, і у віці 8-12 місяців, залежно від породи, перевести на корм для дорослих собак.
Якщо ж вас з якоїсь причини не влаштовує корм, котрий давали цуценяті заводчики, порадьтеся з ветеринаром, перш ніж переводити собаку на новий. Перехід має бути поступовим. Особливо це стосується порід собак із чутливим ЖКТ — йоркширських тер’єрів, японських хінів, мальтійських болонок, золотих ретриверів тощо.
Не економте на собачому кормі
Собака — ваш друг, котрий у будь-якому віці заслуговує гідного ставлення і харчування. В дитинстві ж це особливо важливо — через неякісне харчування цуценя може на все життя заробити проблеми з травленням та імунітетом, схильність до алергії чи зайвої ваги. Також у цьому віці формується опорно-руховий апарат, і незбалансоване харчування цуценяти може з роками призвести до захворювань суглобів.
Щоби песик ріс здоровим та щасливим, купуйте корми не нижче преміум-класу. Економити на здоров’ї домашнього улюбленця — ідея не просто погана, а й малоефективна: з часом доведеться витрачати на лікування значно більше коштів, ніж вдасться заощадити.
Обирайте корм для цуценят уважно
Купуючи корм для цуценяти, ознайомтеся з його складом. Якщо ви бачите в переліку сіль, цукор або будь-які продукти, походження яких не є зрозумілим, пошукайте інший варіант. Втім, це стосується корму для собак будь-якого віку, а їжа для цуценят має свої особливості.
Корм для цуценят містить підвищену кількість кальцію, необхідного для формування, росту та зміцнення кісток. Він більш калорійний, оскільки організм цуценяти витрачає величезну кількість енергії на сам процес росту й активні ігри. Зазвичай у ньому також підвищена кількість речовин, необхідних для повноцінного розвитку мозку: вітамінів А і Е, поліненасичених жирних кислот, магнію. Гарний приклад — корм L-Único Puppy, призначений для цуценят віком від 6 тижнів до року. Він містить три різні джерела білку (курятину, яловичину та нежирну свинину), дегідратовані яйця та молоко, а також додаткові амінокислоти.
Корм для цуценят відрізняється також розміром — його гранули дрібніші, ніж у корму для дорослих собак. Це особливо важливо для порід-брахіцефалів: пекінесів, французьких бульдогів тощо. Наприклад, у лінійці Lenda є два типи корму для цуценят: для малих і середніх порід, а також для великих. Відрізняються вони не лише за розміром гранул: корм для великих порід збагачений хондроїтином і глюкозаміном. Оскільки такі цуценята дуже швидко ростуть і при цьому багато рухаються, їхні кістки та суглоби потребують підтримки, котру й забезпечують названі речовини.
Якість кормів Lenda та L-Único підтверджена міжнародним сертифікатом Bureau Veritas. Спробуйте й ви пригостити свого улюбленця кормом від топового іспанського виробника — йому сподобається!