Теза “собака — друг людини” ні в кого не викликає сумнівів, а друг заслуговує на гідне ставлення — в тому числі, харчування. Якщо ви годуєте свого собаку кормом, ця стаття допоможе вам зорієнтуватися на ринку й обрати для свого улюбленця корисну та безпечну їжу. Ми розглянемо шкідливі інгредієнти у собачих кормах — побачивши їх у складі продукту, оминайте його.
Продукти тваринного походження
Основним компонентом будь-якого якісного корму для собак має бути м’ясо. Курка, кролик, качка, індичка, яловичина, баранина, дичина — обирайте те, що до вподоби вашому собаці й не викликає в нього алергії. Виробник має вказувати, яке саме м’ясо входить до складу корму й у якому співвідношенні. Для прикладу розглянемо корм L-Único Salmon для дорослих собак усіх порід. У складі зазначено, що продукт на 30,5% складається з дегідратованого білку, зокрема курки, свинини, яловичини, тунця та лосося. Такий розмаїтий комплекс білків забезпечує собаку повноцінним набором необхідних амінокислот.
Уникайте кормів, де у переліку компонентів використані загальні формулювання — наприклад, “білки тваринного походження”, “м’ясо та м’ясопродукти” тощо. Такі туманні фрази зазвичай означають, що м’яса корм містить усього пару відсотків, а решту білкової складової становлять малоапетитні відходи м’ясної промисловості — роги, ратиці, кісткове та риб’яче борошно, шкури тощо. Такі інгредієнти, окрім того, що є малопоживними, ще й можуть призвести до захворювань нирок, печінки, кишківника та серцево-судинної системи.
Рослинна сировина
Нормально, коли собачий корм містить певну кількість рослинних компонентів. Так, овочі слугують джерелом вітамінів і клітковини, а злаки й бобові забезпечують тварину вуглеводами і покращують травлення. Проте все залежить від кількості — якщо злаки складають більшу частину продукту, такий корм перетворюється на “обманку” для шлунку — собака набиває собі живота й почувається ситим, проте поживних речовин отримує мінімум. Так, рослинні білки у собак майже не засвоюються, й провокують запальні процеси у кишечнику та нирках.
Окремі рослинні інгредієнти, такі як пшениця та соя, можуть викликати алергічні реакції. Якщо ваш песик схильний до алергії, краще взагалі обирати беззернові корми — наприклад, з лінійки Lenda Grain-Free.
Нічого зайвого?
Надмірне вживання солі та цукру шкодить і людині, а собакам ці продукти взагалі протипоказані. Алергія, захворювання нирок, печінки, суглобів та підшлункової залози, діабет, порушення зору, шкірні хвороби — неповний список наслідків, які можуть чекати на собаку, якого годують солодкою чи солоною їжею. Між тим, цукор і сіль можна побачити у складі багатьох бюджетних кормів — їх використовують в якості дешевих консервантів та підсилювачів смаку.
Взагалі слова “консерванти” боятися не варто — це всього лиш компоненти, що збільшують термін придатності продукту. Купуйте корми, до складу яких входять якісні натуральні консерванти — наприклад, продукція Lenda містить екстракти цитрусових, котрі ефективно виконують відповідну функцію та не шкодять здоров’ю собаки. Щодо підсилювачів смаку, корми Lenda та L-Único їх не потребують, оскільки виготовлені з високоякісного м’яса, котре смакуватиме вашому собаці без зайвих добавок.