Нерідко попелясті, з м'яким плюшевим хутром і чарівною круглою мордочкою: все це можна сказати і про британських, і про шотландських кішок. Розберемося, чим відрізняються ці породи і як уникнути обману при покупці кошеняти.

Розкриємо відразу всі карти і пройдемося по найпоширенішому міфові. Обираючи кошеня, клієнти часто радяться з нами і уточнюють, чим відрізняється британський висловухий кіт від шотландського, і «страшна таємниця» криється вже в самому питанні. Справа в тому, що британських висловухих кішок... не існує.

Британці мають звичайні прямі вуха, тоді як коти шотландської породи зустрічаються як з прямими (скоттіш страйт), так і з загнутими уперед вушками (скоттіш фолд). Якщо заводчики пропонують вам купити британське висловухого кошеня, значить, вони або некомпетентні, або намагаються вас обдурити, і в обох випадках це привід підшукати інший розплідник.

Британські та шотландські коти: хутро

Почнемо з забарвлення. Канонічний представник британської породи має шерсть рівномірного сіро-блакитного відтінку, але на сьогоднішній день налічується більше 200 варіантів забарвлень. Британці можуть бути:

  • однотонними (білий, чорний, шоколадний, персиковий, коричневий, ліловий, блакитний);
  • колор-пойнт (світла шерсть з затемненнями «по сіамському типу»: на мордочці, вушках, лапках і хвості, затемнення можуть бути сірими, рудуватими тощо);
  • черепаховими (дрібно-плямисте строкате забарвлення, в якому можуть зустрічатися відтінки сірого, рудого, коричневого, білий і чорний кольори);
  • «таббі» (найрізноманітніше забарвлення, головна ознака — наявність характерних смуг, що на лобі утворюють подобу літери «м»).

Існує також окремий різновид британської кішки — шиншила, яка може бути сріблястою (сірою) або золотистою (рудуватою). Названо так тварин за схожість їхньої шерсті з хутром вищезгаданого звірка. Зустрічаються також димчасті, завуальовані, комбіновані забарвлення.

У шотландських кішок ще більше варіацій забарвлення — більш 350. Базові — чорний, блакитний, шоколадний, ліловий, коричнева, персиковий, рудий, кремовий. Як і у випадку з британцями, основні тони переплітаються в химерних поєднаннях — серед шотландських кошенят ви також знайдете черепахових, тигрових, плямистих, мармурових, колор-пойнт, димчастих, «шиншил» тощо. Іншими словами, підшукуючи вихованця, будьте впевнені, що різноманітність вибору нададуть вам обидві породи, але ось відрізнити одну від одної лише за забарвленням не вийде.

На дотик хутро британської та шотландської кішки також відрізняється. У першої вона досить щільна і пружна, тоді як у другої — м'якша й іноді трохи довша. Але у обох порід шерсть ніжна, з густим підшерстям і мінімальним приляганням.

Інші зовнішні відмінності шотландських кішок від британських

Навіть у прямовухих шотландців, скоттіш страйт, форма вух відрізняється від британських. У останніх вушка широкі в основі, короткі, широко посаджені і трохи розведені в сторони, зі злегка закругленими стоячими кінчиками. У шотландської кішки вухо вужче, посаджене практично вертикально. Завдяки такій формі досягається і характерна риса висловухих нащадків, коли загнуті вушка ідеально вписуються в контур голови.

Голова у британських кішок (і особливо — котів) масивна, з потужними вилицями і візуально важкими щоками. У шотландців голова відрізняється чітко окресленим підборіддям і сильною щелепою, а силует злегка нагадує совину головку. Цю схожість підсилюють круглі, широко посаджені очі, які, втім, мають і британці. Носи в обох порід короткі і широкі.

Обидві породи мають міцне масивне тіло з добре розвиненою грудною клітиною, у шотландців — трохи більш рівною і округлою. Але здорованями частіше все одно здаються британці, чому сприяють короткі широкі лапи з великими пухкими подушечками, тоді як у шотландських кішок лапки стрункі й більш пропорційні по відношенню до тулуба. Хвіст у британців, як і лапи, коротший і товщий, з закругленим кінчиком, у шотландців — гнучкий, середньої товщини, загострений на кінці.

Коти-британці і шотландці: відмінності в характері

На перший погляд представники обох порід можуть здатися такими собі однаково ледачими плюшевими ведмедиками, але на ділі все інакше. Британці — ті ще інтроверти. Вони не люблять зайвої уваги і нав'язливих ласк, уникають шуму і метушні, люблять комфортне усамітнення. Британський кіт може стати господареві вірним другом, але ніколи — «хвостиком».

Разом з тим, це грайливі тварини, які особливо люблять забиратися на висоту. Навряд чи британець захоче, аби ви були постійним компаньйоном по іграх, але, придбавши для вихованця хороший ігровий комплекс, ви забезпечите йому захопливе дозвілля, а собі — дивовижне видовище з віртуозними трюками, які виконує ваш пухкий котик, що здавався таким незграбним ледарем.

Шотландська кішка — практично повна протилежність британській. Вона любить грати з людьми, у т. ч. з дітьми (окрім занадто нав'язливих), самовіддано прив'язується до господаря, часто буває балакучою.

Обидві породи відрізняються доброзичливою і ввічливою вдачею — потрібно лише поважати особисті кордони, які у тварин теж є. Якщо ви шукаєте вихованця, котрому зможете подарувати всю свою ніжність, або люблячого компаньйона для дітвори, ваш вибір — велелюбні екстраверти-шотландці. Зайнятим людям, які не можуть приділяти тварині багато уваги, більше підійде спокійний самодостатній британець. Яке б кошеня ви не обрали, все необхідне для його здоров'я і дозвілля ви знайдете VMISKE.