Гельмінти здатні завдати серйозної шкоди і дорослій тварині, і тим паче — дитинчаті. Сьогодні поговоримо про те, в якому віці глистогонити цуценят, як підібрати препарат і що потрібно враховувати на даному етапі догляду.

Багато господарів досі вважають, що якщо тварина не залишає стін квартири, її не потрібно обробляти від паразитів. Звісно, це не так — наприклад, бліх ми самі можемо принести додому на одязі, як і кліщів, а з глистами все ще складніше.

При грамотному підході, суку дегельмінтизують незадовго до в'язки, проте це не заважає їй заразитися під час прогулянок у період вагітності, коли протиглистні препарати їй протипоказані. Цуценята ж можуть інфікуватися глистами від матері ще в утробі. І тут подвійна небезпека: крім того, що самі гельмінти шкодять здоров'ю малюків, при їхній наявності принести шкоду зможе і щеплення, яке цуценятам роблять в обов'язковому порядку. Тому перед вакцинацією тварин слід проглистувати.

Коли глистогонять цуценят?

І породистих, і безпородних цуценят, народжених домашньою сукою, дегельмінтизують у віці приблизно 3 тижнів. Якщо ж щеня з якоїсь причини ослаблене, для початку потрібно встановити і усунути причину нездужань — робити це повинен ветеринар шляхом комплексного обстеження.

Те ж саме стосується цуценят, взятих з вулиці. Так, у такої тварини глисти будуть практично зі стовідсотковою ймовірністю, але перед обробкою цуценяти від паразитів його повинен оглянути ветеринар. Деякі неочевидні інфекційні захворювання можуть бути прямим протипоказанням до дегельмінтизації, і для початку потрібно вилікувати їх. До того ж, іноді гельмінти селяться в серці, печінці та інших органах крім кишечника — гинучи в результаті прийому препарату, такий паразит може закупорити кровоносні судини або лімфатичні протоки, що загрожує серйозними наслідками, аж до загибелі цуценяти.

Також взяте з вулиці щеня перед дегельмінтизацією повинне адаптуватися до домашнього харчування. Ви не можете знати напевно, чим малюк харчувався надворі і які неприємності для шлунково-кишкового тракту він вже встиг собі нажити. Тому спочатку цуценяті потрібно налагодити травлення і привчити його до певного раціону, і лише потім давати глистогінний препарат.

Якщо після дегельмінтизації щеня почувається добре, у нього м'який живіт нормальної форми і розміру, з його травленням усе в порядку, а в калі тварини після обробки не було виявлено глистів, за два тижні малюка можна вести на перше щеплення. Якщо ж перша обробка показала, що гельмінти у цуценяти точно були, через 14 днів проводиться повторна, «контрольна» дегільмінтізація, і вже після неї вихованця можна вакцинувати.

Чим краще глистогонити цуценя?

Для обробки цуценяти від гельмінтів необов'язково підбирати засіб, призначений спеціально для щенят. Часто це не більше, ніж маркетинговий хід. Важливіше обрати правильне дозування залежно від маси тіла вихованця — ніколи не робіть цього «на око», перед кожною плановою обробкою тварину слід зважувати.

Існують протипаразитарні засоби комплексної дії, які знищують не тільки глистів, але і бліх, кліщів, у тому числі підшкірних. Однак для першої обробки краще вибрати звичайний глистогінний препарат. Добре себе зарекомендували Drontal, Milbemax, Profender, Мілпразон, Procox, Caniverm, Дехінел. Конкретний препарат повинен призначати ветеринар, і тільки після обстеження цуценяти.

Високоякісні протиглистні препарати від найкращих світових виробників ви можете купити Vmiske. У нас також представлений величезний спектр товарів для собак: корм, вітаміни, аксесуари, засоби для догляду за шерстю, зубами, вухами і очима, іграшки та багато іншого.