Чихуахуа вже понад двадцять років лишаються однією з найпопулярніших дрібних порід собак в Україні. У порівнянні з іншими маленькими собачками, вони досить невибагливі в догляді, доброзичливі і поступливі, не кажучи вже про чарівну зовнішність. Однак у підборі харчування для чихуахуа все одно потрібно враховувати особливості і вразливі сторони породи. Поговоримо про те, яким кормом краще годувати чихуахуа і чому.

 

Симпатяжки чихуахуа доброзичливі і поступливі, грайливі. Вони мало їдять, майже не пахнуть, а короткошерсті — ще й не линяють. Але є у цієї породи і зворотні сторони: ці собачки мають слабке серце і суглоби, легко застуджуються, схильні до ожиріння, хвороб очей і зубів. Всі ці фактори слід враховувати, обираючи кращий корм для чихуахуа.

 

Чому корм для чихуахуа кращий за натуральне харчування?

 

Консервативно налаштовані господарі досі вважають, що «натуралка» краща за корм. Для окремих порід, а також для тварин з деякими особливостями здоров'я, це дійсно так, але тільки не для чихуахуа. Раціон харчування собаки має бути перш за все збалансованим, і у випадку з крихітним створенням на зразок чихуахуа важко скласти повноцінне меню з натуральних продуктів. Порції м'яса, каші, овочів тощо довелося б зважувати на ювелірних вагах, аби в кожнен прийом їжі вмістити необхідну кількість нутрієнтів.

З готовим кормом все простіше — його склад уже збалансований з урахуванням потреб собаки. Сухий корм поживніший і містить багатший спектр корисних речовин. Вологі корми дають у якості ласощів для розмаїття 2-3 рази на тиждень.

 

Який корм вибрати для чихуахуа?

 

Корм для домашніх тварин умовно поділяється на кілька класів: економ, преміум, супер-преміум і холістік. Перші два представлені в більшій частині супермаркетів — ці бренди на слуху, і до них рука новоспечених господарів тягнеться в першу чергу. Але чихуахуа — створення ніжне, і далеко не всякий корм для нього підійде.

Продукцію економ-класу ми б не рекомендували нікому. Такий корм виготовляється з продуктів переробки м'яса і риби, дешевих злаків і рослинних білків, з додаванням підсилювачів смаку і аромату. Корм класу преміум виробляється з більш якісної сировини — субпродуктів, м'яса, цільнозернових круп.

Однак для чихуахуа краще обирати корм супер-преміум або холістік-класу. Така продукція виготовляється з високоякісного м'яса і збагачена всіма необхідними вітамінами, мікроелементами, корисними екстрактами, а нерідко навіть пробіотиками і ферментами.

 

Сухий корм для чихуахуа і потреби собаки

 

Необов'язково шукати спеціальний корм для чихуахуа: як правило, поділ корму за породами — всього лише маркетинговий прийом. Досить знайти якісний продукт для дрібних порід собак. Це важливо не тільки через розміри щелепи вихованця, але і через специфічну будови стравоходу і трахеї — собака легко може вдавитися великими шматками їжі.

Оскільки чихуахуа схильні до ожиріння, для цих малюків краще вибирати корм з низьким вмістом жирів і вуглеводів. Для тварин, які вже набрали зайву вагу, існують спеціальні корми зі зниженою калорійністю і високим вмістом клітковини.

Чихуахуа також схильні до розвитку карієсу і зубного каменю — це ще одна причина, з якої їм слід давати тільки якісний корм, що не містить цукру і солі. Крім корму, їм можна також давати спеціальні жувальні ласощі, котрі очищують зубну емаль. Однак вони не замінять повноцінного догляду — зуби вихованцеві необхідно регулярно чистити, або давати спеціальні ензимні засоби.

VMISKE ви можете купити все, що потрібно крихітному собачці — найкращий корм для чихуахуа, засоби для гігієни зубів, костюми для прогулянок, пелюшки і багато іншого.