Шкірні хвороби кішок: лікуємо правильно

Густа, блискуча шерсть кішки — гордість будь-якого господаря. Однак навіть ці охайні тварини не застраховані від захворювань шкіри. У цій статті розглянемо найбільш поширені шкірні хвороби у котів, їх симптоми, профілактику і лікування.

Шкірні захворювання у кішок можуть мати паразитарний, грибковий, алергічний і навіть психосоматичний характер, хоча симптоми таких недуг дуже схожі. Точно визначити захворювання і з'ясувати причину його розвитку зможе тільки досвідчений ветеринар. Негайно покажіть кішку лікареві, якщо:

кішка стала значно частіше свербіти і вилизуватися;

шерсть потьмяніла і поріділа, з'явилися залисини;

на шкірі з'явилися висипи, почервоніння, лущення, скоринки, виразки.

На перших порах шкірні хвороби зазвичай вражають область шиї, вух, крижа, але можуть обрати і будь-яку іншу стартову точку. Коли гладите кішку або граєтеся з нею, завжди звертайте увагу на стан її шкіри і шерсті, щоби вчасно виявити симптоми можливого захворювання. На ранніх стадіях хвороба простіше і швидше лікується, незалежно від її походження.

Грибкові захворювання

Найчастіша причина хвороб шкіри у котів — грибки. Про так званий стригучий лишай чули майже всі — це грибкове захворювання, яке найчастіше передається від тварини тварині безпосередньо. Але людина теж може його переносити, як і її речі — якщо на вулиці об ваші штани потреться заражена кішка, висока ймовірність, що ви принесете інфекцію додому. До того ж, лишай може вразити саму людину.

Друге за поширеністю грибкове захворювання шкіри у кішок — дріжджовий грибок. У нормі грибкові мікроорганізми живуть на котячій шкірі постійно, але при зниженні імунітету (внаслідок стресу, хвороби тощо) можуть почати активно розмножуватися. При цьому шкіра лущиться, і лусочки, потрапляючи на шкіру господаря, можуть спровокувати розвиток грибка і в нього.

При грибкових захворюваннях у кішок потрібна комплексна терапія — поверхневі засоби, що наносяться на шкіру (спреї, мазі, шампуні), антимікотики в оральній або ін'єкційній формі, а також вітаміни і пробіотики для нормалізації імунітету.

Брати найменші

Якщо ви вважаєте, що в домашньої кішки не може бути бліх, поквапимось вас розчарувати: ці всюдисущі комахи можуть причепитися на вулиці до вашого одягу, проникнути в квартиру з під'їзду або по вентиляційній шахті з підвалу. Блохи не тільки приносять воркотикам дискомфорт і переносять безліч хвороб, але і можуть викликати алергічні реакції — точніше, не вони самі, а їхня слина. Місце укусу червоніє і сильно свербить, потім там утворюються струпи, які, засихаючи, відпадають разом з невеликим пучком шерсті. У запущених випадках кішка втрачає помітну частину волосяного покриву.

Але якщо алергія на блошині укуси — така собі «лотерея», то підшкірний кліщ призведе до шкірних хвороб з більшою ймовірністю. Мікроскопічний кліщ demodex живе в глибоких шарах шкіри майже кожної тварини, і активізується при зниженні імунітету. Він прогризає собі ходи в шкірі, викликаючи страшне печіння і свербіж, запалення, випадання шерсті. Аналогічно поводиться вушний кліщ, але якщо він селиться, як і годиться, у вухах, то демодекоз може початися де завгодно.

Алергія

Шкірні хвороби алергічного характеру не здаються порівняно з інфекційними, але вилікувати їх буває важче. Для початку потрібно визначити алерген — ним може бути продукт харчування, засіб для миття підлоги або посуду, аромадифузор або навіть ваша косметика (наприклад, крем для рук, якими ви гладите кішку). Викликати алергію може також матеріал, з якого виготовлені котячі іграшки або миски.

Обстеживши вихованця, ветеринар підкаже вам, в якому напрямку шукати причину алергії. Однак крім її усунення, може знадобитися додаткова імуномодулююча терапія, а також застосування спеціальних засобів для шкіри.

Хвороби — від нервів?

Кішки часом здаються байдужими до всього, але насправді можуть важко переживати стреси. Нервове потрясіння може призвести до порушень апетиту і травлення, апатії, тривожності, а ще — до випадіння шерсті, кропивниці та навіть екземи. Щоби впоратися з такою недугою, ветеринар може призначити заспокійливі засоби, вітаміни, а також кортикостероїди. Вам же потрібно буде виявити максимум турботи і уваги, щоб нервова система кішки скоріше прийшла в норму.

Профілактика шкірних захворювань

Як бачите, застрахувати свою кішку від хвороб шкіри на 100% не можна, але можна звести ризики до абсолютного мінімуму. Для цього потрібно:

регулярно обробляти тварину від паразитів;

не пропускати планові огляди у ветеринара;

вчасно вакцинувати кішку;

підібрати якісний корм, що відповідає особливостям організму вихованки;

не давати кішці ніяких добавок без консультації лікаря;

купувати тільки якісні котячі аксесуари.

Все, що може знадобитися вам для збереження здоров'я, краси і довголіття кішки, можна купити Vmiske. На нашому сайті ви можете також отримати безкоштовну консультацію ветеринара з приводу шкірних захворювань та інших питань.